Beşiktaş Dikilitaş Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Dikilitaş Kiralık Ev

Dikilitaş Mahallesi


İstanbul Beşiktaş’a bağlı bu mahalle, adını II. Mahmut’un silah atışından almıştır. Padişah, kendisine hediye edilen bir silahı ilk kez burada denediğinden buraya bir taş dikilmiş, bölgeye Dikilitaş denmiştir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Dikilitaş Mahallesi’ne ulaşım minibus, belediye otobüsü ve metrobüs seçenekleri ile sağlamaktadır.43,27SE, 26 ve 63 numaralı beklediye otobüsleri bölgeye hareket etmektedir. Bunun yanında bölgeye yakın konumda bulunan Gayrettepe metrobüs hattı da, buraya ulaşımda kullanılabilir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Dikilitaş Mahallesi’ndeki üniversiteler direkt olarak mahallenin içinde bulunammaktadır. Ancak yakınlardaki üniversiteler şu şekilde sıralanabilir:
• Nişantaşı Üniversitesi
• İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
• Galatasaray Üniversitesi
• Milli Savunma Üniversitesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• Boğaziçi Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgedeki ulaşım imkanları oldukça yoğun ve hızlıdır. Belediye otobüsleri hizmet saatleri sabah 6:45 ile akşam 23:00 arasıdır. Ancak minibüslerin yolcu taşıma saatleri daha geç vakitlere kadar uzayabilmektedir. Bölgeye ulaşımda kullanılan metrobüs, 24 saat hizmet vermektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge, café ve bar anlamında oldukça zengindir. Bunun yanında bölge yakınlarında 4 cami, 2 kilise bulunmaktadır. Ayrıca bölgede bulunan Dikilitaş Parkı ile Muhtar Abdullah Sızmaz Parkı ziyaretçilerinin hizmetindedir. Bölgede Selenium Twins Avm bulunmakla birlikte, Saphiere Avm, Akmerkez Avm ve İstinye Park Avm’ye yakın bir konumdadır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahalle içinde ve yakınlarında bulunan okullar şu şekilde sıralanabilir:
• Mahmut Erseven İlkokulu
• Dikilitaş Mehmetçik İlkokulu
• Gazi Mustafa Kemal İlkokulu
• Bingül Erdem Anadolu Lisesi


Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Dikilitaş Mahallesi’ndeki kiralık daireler 1.500 TL ile 56.000 TL arasında bir fiyat aralığına dahildir. Bölgede bulunan siteler ve villa evlerinde fiyatlar artış göstermektedir. Dikilitaş Mahallesi’ndeki satılık dairelerin fiyatları ise son bir yılda %1,71 azalma göstermiştir. Mahallede ortalama konut fiyatları metrekare başına 9.357 TL olurken, geri dönüş süresi 29 yıl olarak hesaplanmıştır. 2019 yılı emlak endeksi göz önüne alındığında 100 metrekarelik bir konutun satış fiyatı 701.803 TL ile 1.169.700 TL arasında değişmektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Dikilitaş Mahallesi Muhtarlığı: Dikilitaş Mahallesi Cami Meydanı Sokak No:13 Beşiktaş İstanbul
Acıbadem Hastanesi: Dikilitaş Mahallesi Yeşil Çimen Sokak Beşiktaş İstanbul
Boğaziçi Aydın Sağlik Merkezi: Dikilitaş Mahallesi Yenidoğan Caddesi No:7 Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge park ve bahçeler açısından zengin bir profil çizmektedir. Bunun yanında bölgede 7 adet hastane bulunması, bu hastanelerin oldukça rağbet gören hastaneler olması, hareketliliği arttırmaktadır. Bölge, ulaşım anlamında da zengin bir ağa sahip olduğundan, harektli bir sokak profile çizmektedir.


Otopark ve Benzinlik


Dikilitaş Mahallesi’nde hayat hızlı ve kalabalık bir şekilde akarken, bölgede biri İspark olmak üzere 4 farklı otopark bulunmaktadır. Bölgede hastanelerin fazla olması nedeniyle, hastane otoparkları da kullanımdadır. Bunun yanında bölgede 3 Shell, 2 Opet ve 1 Aytemiz benzin istasyonu hizmet vermektedir.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgede büyük oranda Yıldız Teknik Üniversitesi ile Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri bulunmaktadır. Bölgede yakınlık ve ulaşım koşullarının iyi seviyede olması nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri ikamet ederken, Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri de konaklamak için ağırlıklı olarak burayı tercih etmiştir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Dikilitaş Mahallesi’ndeki parklar oldukça fazla olmakla birlikte, bölgede parklar kadar fazla olan konaklama mekanlarına da değinilmesi gerekir. Bölgede ve yakınlarında hizmet vermekte olan konaklama merkezleri şu şekilde sıralanabilir:
• Mia Berre Hotel
• Chakra Suıts Otel
• Best Fulya Suits
• Ziraat Balmumcu Misafirhanesi
• Adora Kız Öğrenci Yurdu


Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede kalabalık bir nüfusun olması, beraberinde café ve pastane gibi mekanların açılmasına da yol açmıştır. Bu nedenle öğrenciler part time olarak oralarda çalışabilmektedir. Bunun yanında bölgenin alışveriş merkezlerine yakın olması nedeniyle, mağaza tezgahtarlığı da öğrenciler arasında rövaştadır.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge, 7.803 erkek, 8.868 kadın olmak üzere toplam 16.671 kişilik nüfustan oluşmaktadır. Bölgenin %53,2’si kadınlardan, %46,8’i erkeklerden oluşur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Dikilitaş Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça geniştir. Merkeze mesafe 22 ve 28T belediye otobüsleri ile 24 dakikadır. Ulaşım konusunda sahip olduğu gelişmiş ağ ile tercih sebebidir.