Beşiktaş Gayrettepe Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Gayrettepe Kiralık Ev

Gayrettepe Mahallesi


İstanbul Beşiktaş’a bağlı bu semt, Balmumcu ile Zincirlikuyu arasında kelmaktadır. İş merkezleri ve ofisleri ile tanınan semt, İstanbul’un hemen her yerine tek vesait oluşu ile ilgi çekmektedir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Gayrettepe Mahallesi’ne ulaşım içerisinde bulundurduğu metrobüs durağı nedeniyle oldukça kolay bir şekilde sağlanmaktadır. 34A ve 34AS metrobüsleri, 30M, 74A,522, ve 41AT belediye otobüssleri ile sağlanan ulaşıma, aynı zamanda minibüsler de eşlik eder.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Gayrettepe Mahallesi’ndeki üniversiteler direct olarak mahalle içinde yer almamakla birlikte, şu şekilde sıralanabilir:
• Galatasaray Üniversitesi
• Milli Savunma Üniversitesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• Boğaziçi Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgede ulaşımı sağlayan metrobüsler 24 saat hizmet vermektedir. Bunun yanında belediye otobüslerinin saatleri sabah 6.00 ile akşam 23.15 arasında değişiklik gösterir. Minibus saatlerinin ise sabah 6.00 ile akşam 00.00 arasında değişiklik gösterdiği bilinmektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge iş yeri ve ofisler açısından zengin bir tablo çizerken, içerisinde bulundurduğu ulaşım olanakları ile birçok merkezden gelen insanı bir araya toplamaktadır. Bölge, İstinye Park Avm, Akmerkez Avm ve Sapphire Avm’ye yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile bilinmektedir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Bölgedeki okullar, mahallenin içinde ve çevresinde olma durumuna gore şu şekilde sıralanabilir:
• Armada Okulları
• Şair Nedim Ortaokulu
• Hüseyin Aycibin İlkokulu
• İsmmmo Akademi
• Özel Beşiktaş Lisesi
• Özel Neşe Erberk İlkokulu


Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Gayrettepe Mahallesi’ndeki kiralık daireler 1.400 TL’lik kiralardan başlamaktadır. Bunun yanında bölgedeki plazalara yakın olan site içi daireler ile villa tipindeki evlerin kiraları 10.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Gayrettepe Mahallesi’ndeki satılık dairelerin fiyatları metrekare başına 8.325 TL olarak belirlenirken, geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanmıştır. Bu hususta fiyatların son bir ayda %1.21 azaldığı söylenebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 624.401 TL ile 1.040.700 TL arasında değişecektir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Gayrettepe Mahallesi Muhtarlığı: Gayrettepe Mahallesi Fahri Gizden Sokak Beşiktaş İstanbul
Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi: Gayrettepe Mahallesi Cemil Aslan Güder Sokak No: 8 Beşiktaş İstanbul
Astoria Avm: Astoria Kuleleri No: 127 Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge metrobüs ve belediye otobüsü durakları açısından oldukça zengin olduğundan hareketli bir sokak görüntüsü vermektedir. Saint Poul Kiilisesi yakınlarında bulunan mahallede 3 adet cami bulunmaktadır. Astoria Avm, Saphiere Avm ve İstinye Park Avm’ye yakın bölgede bulunan mahalle, iş merkezleri ve ofisler açısından zengindir.


Otopark ve Benzinlik


Gayrettepe Mahallesi’nde hayat oldukça hızlı akmaktadır. Bölgede 3’ü İspark olmak üzere 9 otopark bulunmaktadır. Ayrıca bölgede 5 Shell, 3 Opet, 2 Türkiye Petrolleri, 1 BP ve 1 Aytemiz benzin istasyonu bulunmaktadır.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi ağırlıklı olarak, ulaşım kolayşığı nedeniyle, Yıldız Teknik Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tercih etmektedir. Bunun yanı sıra bölge Galatasaray Üniversitesi öğrencilerinin de ilgi alanında bulunur.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Gayrettepe Mahallesi’ndeki parklar Gayrettepe Parkı, Gloria Park, Dutluk Parkı ve daha çok sayıda parktan oluşmaktadır. Bunun yanında parkların olduğu bölgenin içerisinde bulunmayan. Öğrencilere ve misafirlere hizmet eden konaklama merkezleri şunlardoır:
• The Leos Residence
• Nish Otel
• Sürmeli Otel
• Dedeman Otel
• Taba Luxury Suıts
• Özel Zirve Kız Öğrenci Yurdu
• Gayrettepe Apart


Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölge, iş merkezleri ve ofis yoğunluğu yaşadığından öğrencilere uygun olan mesleklerin part time ofis işleri olduğu düşünülmektedir. Bunun için ofis boy, ofis düzenleyici, asistan yardımcısı gibi işlerin yanı sıra, bölgede oyun ablalığı ve bebek bakıcılığı işlerine de talep artmaktadır.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge nüfusu 14.269 kişiden oluşurken, bu nüfus 6.412 erkek, 7.857 kadın olarak bölünmektedir. Dolayoısıyla bölge nüfusunun %55,1’ini kadınlar, %44,9’unu erkekler oluşturmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Gayrettepe Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları içerisinde bulunan metrobüsdurağı ile oldukça gelişmiştir. Bölge, minibus ve belediye otobüsü seçenekleri ile Beşiktaş Merkez’e 21 dakika uzaklıktadır.