3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Konaklar Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Konaklar Kiralık Ev

Konaklar Mahallesi


İstanbul Beşiktaş’a bağlı bu mahalle, üniversitelerin ortasında bir duruşa sahiptir. Birçok üniversite öğrencisi, mahallede ikamet etmektedir. Ayrıca gelişmiş ulaşım ağı ile İstanbul’un her yerinden ilgi toplamaktadır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Konaklar Mahallesi’ne ulaşım gelişmiş bir ağ ile sağlanmaktadır. M2 metro hattı, mahalleye yürüme mesafesindedir. Bu nedenle raylı system rahatça kullanılabilmektedir. ayrıca M2 metro hattının Marmaray’a ve M1A metrosuna bağlantısı bulunması, bu hat yardımıyla ulaşımı kolaylaştırmaktadır.Bunun yanında mahalleye 52 ve EL2 hatlı belediye otobüsleri ile ulaşılabilmektedir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Konaklar Mahallesi’ndeki üniversiteler doğrudan mahalle içinde yer almamakla birlikte, yakınlık durumlarına gore şu şekilde sıralanabilir:
• Kara Harp Enstitüsü
• Milli Savunma Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi
• Boğaziçi Üniversitesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• Beykent Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• İstanbul Teknik Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgeye ulaşımda etkin rol oynayan metro hattının saatleri sabah 6.00 ile akşam 00.00 arasıdır. Bunun yanında belediye otobüsleri sabah 6.15 ile akşam 22.00 arası faaliyet göstermektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge sakinliği ile bilinmekte olup, raylı system kullanıcılarının uğrak noktasıdır. M2 Kabataş Metr Hattı sayesinde bölgeden Bağcılara kadar tek araçla ulaşım mümkündür. Bunun yanında bölge, 2 kilise ve 8 camiye yakın mesafede yer alır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Doğrudan mahallenin içinde olan ve çevresinde yer alan okullar şu şekilde sıralanabilir:
• İsmail Tarman Ortaokulu
• Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu
• Yenilevent Anadolu Lisesi
• Nimetullah Mahruki İlkokulu
• Açı okulları
• Merhaba Dünya Okulları


Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Konaklar Mahallesi’ndeki kiralık daireler değişkenlik göstermekle birlikte 1.400 TL’lik kiralardan başlamaktadır. Bu kiralar bölgede bulunan lüks site ve villalarda 40.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Konaklar Mahallesi’ndeki satılık dairelerin fiyatları %0,63 azalış göstermiştir. Ortalama konut metrekare fiyatları 8.040 TLiken, geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanmıştır. 2019 yılı emlak endeksine gore, 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 630.329 TL ile 1.050.500 TL arasında değişmektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Konaklar Mahallesi Muhtarlığı: Konaklar Mahallesi Faruk Nafız Çamlıbel Sokak No: 1 Beşiktaş İstanbul
Adent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: Nispetiye Mahallesi Bilgin Sokak No:1 Beşiktaş İstanbul
Atatürk Harp Okulu ve Kültür Merkezi: Konaklar Mahallesi Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge, içerisinde Beşiktaş Belediyesi Sporcular Parkı’nı bulundurmaktadır. Bunun yanında skak aralarında küçük park ve yeşil alanlar bulunmaktadır. Bunun yanında bölge, Salı günleri meşhur pazarına ev sahipliği yapar. Gün içinde oldukça sakin olan bölge, geceleri bir nebze hareketlense de genel anlamda nezih bir tablo çizer. Yakınlarda bulunan Saphiere Avm, Akmerkez Avm ve İstinye Park Avm ile tercih edilen bir bölge özelliği taşımaktadır.


Otopark ve Benzinlik


Konaklar Mahallesi’nde hayat oldukça sakin ilerlemektedir. Bölgede bulunan 3 adet otoparkın biri okula aittir. Bunun yanında bölge ve çevresinde 2 Shell, 4 Opet, 1 Aytemiz benzin istasyonu bulunmaktadır.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi ulaşımın kolay olması nedeniyle İstanbul Üniversitesi öğrencileri tercih ederken, Yıldız Teknik Üniversitesi M2 metro istasyonu aracılığı ile kampüse ulaşabilmektedir. Bu iki üniversite öğrencileri haricinde bölgede İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin ikametgahına da rastlanabilmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Konaklar Mahallesi’ndeki parkların uzağında bulunan konaklama merkezleri, öğrencilere ve misafirlere hizmet etmektedir. Bu merkezler şu şekilde sıralanabilir:
• Milli Savunma Üniversitesi Misafirhanesi
• Norden Your Hotel
• Hukukçular Sitesi Evleri
• Konak Otel
• Vali Konak Otel
• Prof. Dr. Ali Aldoğan Kız Öğrenci Yurdu


Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede öğrenciye en uygun işler; evcil hayvan bakıcılığı ve kopek bakıcılığı olarak görünmektedir. Bölgede ofis sayısının artışı nedeniyle ofis işlerinde yardımcılar da aranırken, daha çok kadın nüfusun çalışmasına bağlı olarak bakıcı ve oyun ablası/abisi ihtiyacı doğmuştur.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge, %52,9 kadın, %47,1 erkek nüfustan oluşmaktadır. Nüfusa kayıtlı erkek sayısı 7.145 iken, kadın sayısı 8.026 olarak belirlenmiştir.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Konaklar Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları içerisinde bulunan metro ve belediye otobüsü durakları ile oldukça gelişmiştir. Merkez, Sarıyer- Tarabya minibüsleri kullanıldığında 35 dakika mesafededir.