Beşiktaş Kültür Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Kültür Kiralık Ev

Kültür Mahallesi


İstanbul Beşiktaş’a bağlı bu sakin muhit, her anlamda nezih bir profil çizmektedir. Sahilden yansıyan deniz kokusu ile muhitte oldukça keyifli vakitler geçirilebilmektedir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Kültür Mahallesi’ne ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Bölgede 59A, 59CH ve 43R belediye otobüsleri faaliyet göstermektedir. Bunun yanında 59CH belediye otobüsünün geçiş güzergahında bulunan M2 metro hattı ile 43R belediye otobüsünün güzergahında bulunan 34Z metrobüsü, ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Kültür Mahallesi’ndeki üniversiteler mahallenin iç kısımlarında yer almamakla birlikte, en yakın üniveristeler şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Boğaziçi Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• Milli Savunma Üniversitesi
• Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu
• Galatasaray Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgede ulaşıma büyük kolaylık sağlayan, belediye otobüsleri ile bağlantılı metrobüs hattı 24 saat hizmet vermektedir. Bunun yanında aynı şekilde belediye otobüsü bağlantılı metro hattı, sabah 6.00 ile akşam 00.00 arası faaliyettedir. Bu bağlantıları sağlayan belediye otobüsü 43R, seferlerine sabah 6.25’te balayıp, son seferini akşam 21.20’de tamamlamaktadır. Minibüsler ise daha esnek çalışma saatleri ile yolculara hizmet etmektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge, 8 cami, bir külliyeye ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında tarihi Büyük Mecidiye Camii (Ortaköy Camii) yakınlarında yer alır. Küçük Ayasofya Kilisesi’ni de sınırları içerisinde barındıran bölge, alışveriş merkezlerine yakınlığı ve yaygın café, bar kültürü ile tanınmaktadır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Bölgenin içinde ve çevresinde yer alan ilk ve orta öğretim kurumları şu şekilde sıralanabilir:
• İsmail Tarman Ortaokulu
• Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu
• Yenilevent Anadolu Lisesi
• Nimetullah Mahruki İlkokulu
• Açı Okulları


Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Kültür Mahallesi’ndeki kiralık daireler 100 metrekare için 1.400 TL ile 13.000 TL arasında değişmektedir. Bölgede yer alan lüks villa ve sitelerde fiyatlar artabilmektedir.Kültür Mahallesi’ndeki satılık dairelerin fiyatları son 1 ayda %1,61 artış göstermiştir. Mahallede metrekare fiyatı 21.769 TL olurken, geri dönüş süresi 46 yıl olarak hesaplanmıştır. Bu endekse bakılırsa, 2019 yılında 100 metrekarelik bi rev, bölgede 1.632.698 TL ile 2.721.200 TL arasında alıcı bulacaktır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Kültür Mahallesi Muhtarlığı: Kültür Mahallesi Sekbanlar Sokak No:88 Beşiktaş İstanbul
Şaban Güneş Polikliniği: Kültür Mahallesi İETT Blokları yolu No:21 Beşiktaş İstanbul
Prof. Dr. Aykut Barka Parkı: Kültür Mahallesi Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge, geniş bir park alanına sahiptir. Bunun yanında bölge yakınlarında Meryem Ana Ermeni Kilisesi, Ayazma Rum Kilisesi ve Ortaköy Ayios Fokas Rum Ortadoks Kilisesi bulunmaktadır. Ayrıca bölgede ve çevresinde 9 adet cami yer almaktadır.


Otopark ve Benzinlik


Kültür Mahallesi’nde hayat hızla akıp giderken, bölgede genellikle şahsi araç kullananların sayısının fazla olması ve bölge trafiğinin yoğunluğu nedeniyle, bölgede 10 adet otopark mevcuttur. Ayrıca bölgede 5 Opet, 4Shell, 2 Aytemiz, 1 TP, 3 BP benzin istasyonu hizmet vermektedir.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi tercih eden üniversite öğrencileri, genellikle Boğaziçi ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileridir. Bunun yanında İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri de bölgede ikamet etmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Kültür Mahallesi’ndeki parklar oldukça geniş bir alana yayılırken, parkların dışında öğrenciler ve misafirler için konaklama merkezleri mevcuttur. Bu merkezler şöyle sıralanabilir:
• TAK Otel
• Intercontinental İstanbul
• Conrad İstanbul
• Özel Ihlamur Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu


Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede öğrenciye en uygun iş imkanının ofis işleri ile bebek bakıcılığı olduğu görülmüştür. Ayrıca bölgede evcil hayvan gezdirme ve part time evcil hayvan bakıcılığı işleri de ilgi görmektedir.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge nüfusu 4.711 kişiden oluşmaktadır. 2.061 erkek, 2.650 kadından oluşan nüfus, buna gore %56,3 kadın, %43,7 erkekten oluşmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Kültür Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir.merkeze uzaklık 42T belediye otobüsü ile 26 dakikadır.