3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Kuruçeşme Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Kuruçeşme Kiralık Ev

Kuruçeşme Mahallesi


İstanbul’un sahilinde, Ortaköy ile Arnavutköy arasında yer alan, ancak Beşiktaş Belediyesi’ne bağlanması kararlaştırılmış bu semt, bir koya kurulmuştur. Bu koyun hemen karşısında Galatasaray Spor Klübü’ne ait olan bir adayı görmektedir. Gözde eğlence mekanları ve estetik tasarımlı yolları bünyesinde bulunduran bir mecradır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Kuruçeşme Mahallesi’ne ulaşım M6 metro istasyonu, 42T ve DT2 belediye otobüsü kullanılarak sağlanmaktadır. Leven tile Boğaziçi Üniversitesi Hisarüstü Kampüsü arasında ring yapan M6 metro hattının bölge yakınlarında olması nedeniyle bölgeden Levent’e ulaşım yalnızca dakikalar sürmektedir. Bunun yanında Beşiktaş Sahili’ne yakın mesafede olması, bölgeyi vapurla da ulaşılabilir hale getirmektedir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Kuruçeşme Mahallesi’ndeki üniversiteler bölge içinde yer almamakla birlikte bölge çevresinde bulunan üniversiteler şu şekilde sıralanabilir:
• Galatasaray Üniversitesi
• Boğaziçi Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölge ulaşımında etkin rol oynayan 42DT belediye otobüsünün saatleri 5.50 ile 23.45 arasıdır. Bunun yanında mahallede durağı bulunan M6 metrosu sabah 6.00 ile akşam 00.00 arası hizmet vermektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölgede, Ayios Dimitrios Kilisesi, Surp Haç Ermeni Kilisesi ve Kuruçeşme Ayios Yani Rum Ortadoks Kilisesi olmak üzere 3 adet kilise bulunmaktadır. Ayrıca mahalle, çevresinde 6 caminin yanında, farklı görüntüsü ile dikkat çeken Tezkereci Osman Efendi Camii’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’ne yakın olması nedeniyle bölge, kültürel anlamda da gelişmiştir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahallenin içinde bulunan veya çevre bölgelerde yer alan okullar, şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Amerikan Robert Lisesi
• Tabiiyeci Mehmet Emin Ergün İlkokulu
• Ali Yalkın Ortaokulu
• Atatürk Anadolu Lisesi
• Bernar Nahum İlkokulu


Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Kuruçeşme Mahallesi’ndeki kiralık dairelerin fiyatları 1.750 TL’den 30.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu değişimin nedeni bölgedeki lüks villalar ve sitelerile evlerin konumlarıdır. Kuruçeşme Mahallesi’ndeki satılık dairelerin fiyatları %0,41 artış göstermiştir. Ortalama konut metrekare fiyatları 22.804 TL olurken, geri dönüş süresi 34 yıl olarak hesaplanmıştır. 2019 yılı emlak endeksine gore bölgeden alınacak 100 metrekarelik bir yapının fiyatı 1.710.288 TL ile 2.850.500 TL arasında değişecektir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Kuruçeşme Mahallesi Muhtarlığı: Kuruçeşme Mahallesi Kırbaç Sokak No:44 Beşiktaş İstanbul
Park Fora: Kuruçeşme Mahallesi Muallim Naci Caddesi No:54 Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Mahallede çok sayıda park ve bahçe bulunmaktadır. Bölgede bulunan Cemil Kopuzlu Parkı, misafirlerine balık tutmanın keyfini yaşatmaktadır. Bunun yanında bölge, Akatlar Kültür Merkezi ve Beşiktaş Kültür Merkezi’ne yakınlığı ile bilinmektedir. Ayrıca sahil kentinde bulunması, mahalleyi daha cazip hale getirmiştir.


Otopark ve Benzinlik


Kuruçeşme Mahallesi’nde hayat oldukça sakin bir şekilde geçerken, bölgenin insanların dinlenmesi ve eğlenmesi için uygun bir mecra olması, çok sayıda ziyaretçi ağırlamasına neden olmaktadır. Bölgede bu iş için görev yapan 6 otopark bulunmaktadır. Bunun yanında bölgede 4 Opet, 2 Shell, 1 Aytemiz ve 2 BP istasyonu görev yapmaktadır.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi ağrlıklı olarak Galatasaray Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri tercih etmektedir. Bunun nedeni hem yakın olması hem de ulaşımın kolay olmasıdır.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Kuruçeşme Mahallesi’ndeki parklar çok sayıda ve geniş Alana yayılmış durumdadır. Bu alanda parkların dışında yer alan konaklama merkezleri şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Hotel Les Ottomans
• Yuva Yurtları
• Yeşim Suıt
• Angelo Bianco Hotel
• Çelikel Residence


Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede öğrenciye uygun iş fırsatı, ağırlıklı olarak café garsonluğu ve barmenlik gibi görünmektedir. Bölgede bulunan alkollü ve alkolsüz mekanlarda part time garson öğrenciler görev almaktadır. Bunun yanında bölgede oyun ablalığı/abiliği de talep gören mesleklerdendir.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölgenin nüfusu 1.426 erkek, 1.576 kadın, toplam 3.002 kişiden oluşmaktadır. Bölgenin %52,5’ini kadınlar oluşturuken, %47,5’ini erkekler oluşturmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Kuruçeşme Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça gelişmiştirç merkeze ulaşım sağlayan araç 42T ile 16 dakika mesafededir. Mahalle, hızlı ve sakin ulaşımı ile tercih sebebidir.