3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Mecidiye Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Mecidiye Kiralık Ev

Mecidiye Mahallesi


İstanbul Avrupa yakasında bulunan Beşiktaş ilçesine bağlı mahallenin güneyinde İstanbul Boğazı yer almaktadır. Mahalle gelişmişliği ile ve sağladığı eşsiz manzara sayesinde turistler için gezilip görülmesi gereken mekanlardandır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Mecidiye Mahallesi’ne ulaşım ağı belediye otobüsleri, minibüsler ve M2 metro hattı ile oldukça gelişmiştir. DT2 ve 42T belediye otobüsleri ile sağlanan ulaşım, Şişli tarafından M2 metro hattına bağlanmaktadır. M2 hattının M6 ve M1B hatlarına bağlantısı olduğu düşünüldüğünde, ulaşımın oldukça rahat olduğu söylenebilmektedir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Mecidiye Mahallesi’ndeki üniversiteler, mahalle içerisinde olmamakla birlikte şu şekilde sıralanabilir:
• Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
• Okan Üniversitesi
• Akademi Yüksekokulu
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi
• Demiroğlu Bilim Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Bölgeye ulaşımın en pratik yolunu oluşturan metro hatları sabah 6.00 ile akşam 00.00 arası hizmet vermektedir. Bunun yanında DT belediye otobüsü sabah 5.50 ile akşam 23.45 arası 15 dakikada bir bölgede bulunan duraktan geçmektedir.


Bölgenin Özellikleri


Merkezi konumda bulunan bölgede ulaşım ve sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Bunun yanında bölgenin Ortaköy Parkı’na yakın olması ve İstinye Park, Sapphire AVM gibialışveriş merkezlerinin yakınında bulunması, bölgeyi cazip kılmaktadır. Ayrıca mahalle içlerinde çocuklara uygun mini parklar da bulunur.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Bölgede ve çevre bölgelerde bulunan ilk ve orta düzeyli okullar şu şekildedir:
• Mecidiye İlkokulu
• İstanbul İlkokulu
• Burak Reis İlkokulu
• Gaziosmanpaşa Ortaokulu
• Kılıç Ali Paşa Ortaokulu
• Mecidiyeköy Lisesi
• Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu
• Mustafa Sarıgül İlkokulu


Kiralık / Satılık Daire Fiyatları


Mecidiye Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları evin yaşına gore değişse de genellikle 1.500 TL’den başlamaktadır. 100 metrekareyi aşan evlerde fiyat 3.000 TL’ye kadar çıkarken, bölgedeki liks konutlarda 60.000 TL kiralar konuşulmaktadır. Mecidiye Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son bir ayda %1,45 arrtış göstermiştir. Ortalama konut metrekare fiyatları 7.230 TL olurken, geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanmıştır. Bu emlak endeksi göz önüne alındığında 100 metrekarelik bir konutun satış fiyatı 542.270 TL ile 903.800 TL arasında değişecektir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Ortaköy Zabıta Karakolu: Mecidiye Mahallesi İskele Sokak No: 21 Beşiktaş İstanbul
Ortaköy Park: Mecidiye Mahallesi Muallim Naci Caddesi No:2 Beşiktaş İstanbul
Mecidiye Mahallesi Muhtarlığı: Mecidiye Mahallesi Ambarlı Dere Yolu No: 5 Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgede bulunan çok sayıda park ve bölgenin Sapphire Avm, Axiss Avm ve İstinye Park Avm’ye yakın olması, yaşam kalitesini arttırmaktadır. Bunun yanında bölgenin sahil kenti olan Beşiktaş’ta bulunması nedeniyle, deniz kenarında bulunan parklardan da yararlanılabilmektedir.


Otopark ve Benzinlik


Mecidiye Mahallesi’nde hayat oldukça hızlı ilerlerken, site ve villa tipi konutların fazla olması nedeniyle bölgede otopark bulunmamaktadır. Insanlar sitelerin otoparklarını kullanmayı tercih etmektedirler. Bölgede bulunan benzin istasyonları ise; 2 Shell, 4 Opet, 4 PO ve 1 Aytemiz şeklindedir.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölge, özellikle Okan Üniversitesi öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında gelişmiş metro sistemi ile Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ulaşım kolaylaşmış, bu sayede mahalle Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri için de ikamet seçenekleri arasında yerini almıştır.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Mecidiye Mahallesi’ndeki parklar sayıca fazla olmasının yanında, otel ve apartlara oldukça uzaktır. Bölgede bulunan konaklama seçenekleri şu şekilde sıralanabilir:
• Loren Hotel ve Suıts
• The Bridge Otel
• Molton Monapart Otel
• Günlük Kiralık Evler
• İxir Otel
• Mimar Sinan Kız Öğrenci Yurdu


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede yoğun halde bulunan iş merkezleri nedeniyle, ofis boy, sekreter yardımcısı, dosya rehberi gibi işler çoğunlukla öğrencilere verilmektedir. Bu işlerde ikinci öğretim olarak okuyanların avantajı bulunmaktadır.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge nüfusu 22.176 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun 11.328’i erkek, 10.848’i kadındır. Bu durumda bölge nüfusunun %48,9’unu kadınlar, %51,1’ini erkekler oluşturmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Mecidiye Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları özellikle geniş durak sayısına ve ağına sahip olan belediye otobüsleri sayesinde oldukça gelişmiştir. Bölgeden merkeze 30 dakikada gidilebilme şansı bulunmaktadır.