3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Muradiye Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Muradiye Kiralık Ev

Muradiye Mahallesi


Beşiktaş’ın Şişli ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi, ismini 1900’lerde yapılan tarihi Muradiye Camii’inden almıştır. Bulunduğu konum itibariyle ilgi çeken bölge, yerli ve yabancı turistin uğrak yeridir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Muradiye Mahallesi’ne ulaşım belediye otobüsleri, minibüsler ve M2 metro hattı ile sağlanmaktadır. 43 numaralı metro hattı ile ulaşılan bölge, Taksim minibüslerinin de uğrak noktasıdır. Bunun yanında Taksim, Beyoğlu çevresinden yapılacak yolculuklarda 26B belediye otobüsü hattı kullanılabilmektedir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Muradiye Mahallesi’ndeki üniversiteler, direkt olarak mahalle içinde yer almamakla birlikte şu şekilde sıralanabilmektedir:
• İstanbul Bilgi Üniversitesi
• İstanbul Gelişim Üniversitesi
• İstanbul Aydın Üniversitesi
• İstanbul Medipol Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi
• İstanbul Teknik Üniversitesi
• İstanbul Ticaret Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Bölgeye ulaşımda oldukça etkin rol oynayan M2 metro hattı sabah 6.00 ile akşam 00.00 arası hizmet vermektedir. Bunun yanında bölgede ulaşım hizmetini sürdüren 43 numaralı belediye otobüsü sabah 6.45’ten 21.00’a kadar hizmetini sürdürür.


Bölgenin Özellikleri


Bölgede, çevre bölgelerdeki insanlar tarafından da talep gören iki yeni park bulunmaktadır. Mahalle içinde 6 adet cami bulunurken, Beşiktaş’taki 2 kiliseye de konum olarak yakındır. Merkezi bölgedeki konumu nedeniyle ulaşımı oldukça kolay olan bölgede sağlık hizmetleri kolaylıkla verilmektedir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Bölgede ve çevresinde bulunan ilk ve orta dereceli okullar şu şekilde sıralanabilmektedir:
• İstanbul Beşiktaş İlkokulu
• Büyük Esma Sultan İlkokulu
• Nazmi Arkan Fen Bilimleri Temel Lisesi
• Mahmudiye Ortaokulu
• Şehit Yılmaz Ercan İlkokulu


Kiralık / Satılık Daire Fiyatları


Muradiye Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ortalama olarak 1.560 TL’den başlarken, bölgede bulunan lüks konutlarda 76.000 TL’ye kadar kira görülebilmektedir. Muradiye Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları ise son bir ayda herhangi bir değişime uğramamıştır. Konut metrekare fiyatları 6.875 TL’den satılırken, geri dönüş süresinin 22 yıl olduğu görülmüştür. Bu emlak endeksine gore 100 metrekarelik bir konut ortalama 515.657 TL ile 859.400 TL arasında satışa sunulacaktır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Muradiye Mahallesi Muhtarlığı: Muradiye Mahallesi Muradiye Deresi Sokak No: 2 Beşiktaş İstanbul
Ota Jinemed Hastanesi: Muradiye Mahallesi Nüzhetiye Caddesi Deryagil Sokak No:1 Beşiktaş İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgede bulunan park ve bahçe sayısı oldukça fazladır. Mahalle içerisinde 3 adet cami bulunurken, sahile yakınlığı nedeniyle ulaşım denizden de sağlanabilmektedir. Axiss, İstinye Park ve Sapphire Alışveriş Merkezlerine yakın konumda bulunan mahalle, bu özelliği ile oldukça kaliteli bir yaşam vaat eder.


Otopark ve Benzinlik


Muradiye Mahallesi’nde hayat genellikle yavaş ve sakin bir şekilde geçmektedir. Bölgede bulunan 2 otoparkın biri İspark’a aittir. Bunun dışında bölgede 3 PO, 3 Shell ve 1 Aytemiz benzin istasyonu bulunur.


Bölgeye Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Mahallede ağırlıklı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Gelişim Üniversitesi öğrencileri ikamet etmektedir. Bunun yanı sıra son dönemde Aydın Üniversitesi öğrencileri de bölgeye ilgi göstermeye başlamıştır.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Muradiye Mahallesi’ndeki parklar sayıca az olup, konaklama merkezlerinin uzağında yer alır. Bölgede bulunan konaklama merkezleri şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Muradiye Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
• Villa Konaklama
• İdeal Öğrenci Yurdu
• Akademia Residence


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede bulunan café ve restoran sayısı fazla olduğundan, buralarda part time zamanlama sistemi ile öğrenciler çalışmaktaktadır. Özellikle ikinci öğretim öğrenciler için uygun olan işlerde, bulaşıkçılık, garsonluk, mutfak elemanı gibi işler başı çeker.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


Bölge 2.124 erkek, 2.775 kadın, toplam 4.899 kişiden oluşmaktadır. Buna gore bölgenin %56,6’sı kadın, %43,4’ü erkek sayısından oluşmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Muradiye Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça gelişmiştir. Bölgenin merkezi bir konumda yer alması nedeniyle mahalle, Beşiktaş merkeze 38 dakika uzaklıktadır.