3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Türkali 3+1 Kiralık Daire

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Türkali 3+1 Kiralık Daire

Türkali Mahallesi 3+1 Kiralık Daireler


Bölgedeki 3+1 Daireleri Kimler Tercih Ediyor ?


Türkali Mahallesindeki 3+1 Daireleri oda sayısının çokluğu , evin iç genişliği , odaların bir kişi kalabilecek kadar geniş olabilmesi nedeniyle 3 veya daha fazla kişiler tarafından tercih etmektedir. bölgedeki öğrenci , bekar ve genç nüfusun yoğunluğu nedeniyle ise 3+1 daireler fazlasıyla rehabet görmektedir.


Bölgedeki 3+1 Kiralık / Satılık Daire Yoğunluğu Nedir ?


Türkali Mahallesindeki 3+1 kiralık dairelerin sürekli ilgi görmesi sebebiyle ve değişkenlik göstermesiyle beraber ortalama 50 civarındadır.
Türkali Mahallesindeki 3+1 Satılık dairelerin ise Beşiktaş ilçesinin eski sakinleri ve aileleri tarafından daha çok tercih edildiği için ve sürekli olarak değişmekle birlikte ortalama 100 civarındadır.


Bölgedeki 3+1 Satılık / Kiralık Daire Fiyatları Nedir ?


Beşiktaş İlçesinin en gözde semtlerinden birisi olan Türkali Mahallesi konumu itibari ile merkeze çok yakındır. Etrafı parklarla çevrili olması , yürüyerek sahile iniliyor olabilmesi ve yıllar geçmesine rağmen Mahalle kültürünü kaybetmemesi ile İstanbul'da yatırım yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir semt haline geliyor.
Bölgedeki 3+1 Satılık dairelerin fiyatını belirleyen bu gibi bir çok etkileyici nedenleri vardır ve ortalama fiyataları ise 750.000 ile 2.000.000 TL arasındadır.
Bölgenin nüfusunun çoğunluk olarak genç bireylerden oluşması sebebiyle kiralama işlemlerini fazlasıyla hızlandırmaktadır. Genç nüfusun en çok tercih ettiği Semt olan Türkali Mahallesi Merkeze yakınlık , çalışabilecekleri ve eğlenebilecekleri Café,Pub gibi yerler sayesinde vazgeçilmez bir yer haline gelmektedir. Türkali Mahallesinde Kiralık 3+1 Daire fiyatları ise 2.000 ile 4.500 TL arasındadır.


Bölgedeki 3+1 Dairelerin m2'leri Kaçtır ?


Beşiktaş'ın en köklü semtlerinden birisi olan Türkali Mahallesinde yapılar genel olarak eski olduğu için yüksek m2'ye sahiptir. Ortalama brüt 130 ile 170 m2 arasındadır.
Net m2 ise 120 ile 160 arasındadır.


Bölgedeki 3+1 Dairelerde Isınma Sorunu Var mıdır ?


Isınma performansı dairenin iç ve dış mantolamasına , hangi cepheye baktığına , ara kat olup olmamasına ve binanın genel durumuna göre değişkenlik göstermektedir.
Türkali Mahallesinde ise ısıtma sistemi olarak dairelerin %70'i kombi ile ısınmasını sağladığı için genel olarak bir problem bulunmamaktadır.


Bölgedeki 3+1 Kiralık Dairelerde Depozito Bedeli Ne Kadar ?


Her gayrimenkul kiralama işlemlerinde olduğu gibi Türkali Mahallesinde bulunan 3+1 daireler için de depozito mal sahibine ödenir. Dairenin iç durumu , eşya durumu ve binanın yaşı göz önünde bulundurularak 1 veya 2 depozito istenebilir. Eşyalı bir daireyi kiralamak isterseniz eğer Depozito 2 kira bedeli kadar talep edilebilir.
Eğer eşyasız kiralık daire tercih ediyorsanız , depozito olarak 1 kira bedeli talep edilecektir.


Bölgedeki 3+1 Kiralık Dairelerde Emlak Komisyonu Ne Kadardır ?


Gayrimenkul danışmanları verdikleri hizmet karşılığında sizlerden 1 kira bedeli kadar komisyon istemektedirler. Fakat bazı Gayrimenkul danışmanları ofis olarak ,
Yıllık kira bedelinin %12'sini de talep edebilirler.


Bölgede 3+1 Eşyalı Kiralık Dairelerin Eşya Durumu Nedir ?


Türkali Mahallesinde bulunan 3+1 kiralık dairelerin geneline bakıldığında ortalama yarı yarıya bir oran vardır. Dairelerin tamamen mal sahibinin kendi kararına bağlı olarak eşyalı ve eşyasız olma durumu vardır.Nitekim bölgede eşyasız daireleri rahatlıkla bulabileceğiniz gibi , 3+1 eşyalı kiralık daireleri de kolaylıkla bulmanız gayet mümkün.