3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beşiktaş Yıldız Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBeşiktaş Yıldız Kiralık Ev

Yıldız Mahallesi


Yıldız Mahallesi Beşiktaş’a bağlıdır. Posta kodu 34349’dur. Mahallenin en kuzeyinde Yıldız Teknik Üniversitesi, en güneyinde ise Çırağan Sarayı bulunur. Mahallenin büyük bir kısmını Yıldız Parkı oluşturur. Mahallenin boğaza olan eşsiz manzarası, ünlü mekanları, doğal güzellikleri büyüleyicidir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Yıldız Mahallesi’ne ulaşım sağlamak isteyen kişiler kendi araçları ve toplu taşıma araçları ile rahatça ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek istiyorum diyen kişiler, aşağıda yer alan alternatiflerden bir tanesini seçebilirler;
• Metro
• Minibüs
• Otobüs


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Yıldız Mahallesi’ndeki üniversiteler arasında ilk sırada ünü Bahçeşehir Üniversitesi ile Galatasaray Üniversitesi yer alır. Mahallenin en kuzey kısmında Yıldız Teknik Üniversitesi bulunur. Üniversitelerin her biri dünya standartlarında eğitim veren başarılı kurumlar arasında yer alır.


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Bölgeye eğer otobüs kullanarak gelmek isterseniz aşağıda yer alan kodlu hatları kullanmanız önerilir;
• 42T
• DT1
• 40T
Eğer ben metro kullanıp daha hızlı ulaşım sağlamak istiyorum derseniz de, M2 hattında yukarıda yer alan otobüslerden bir tanesine aktarma yapabilirsiniz.


Bölgenin Özellikleri


Bölgenin güvenlik problemi bulunmaz. Suç oranı düşüktür. Sağlık imkanları gelişmiştir. Çok sayıda tarihi, kültürel ve sosyal gezilecek yerlere ev sahipliği yapar. Bölgede öğrencilerin nüfusu fazladır. Çevre mahallelerden bir çok ziyaretçi bölgeyi tercih eder. Özellikle yaz aylarında sahil kesimi cıvıl cıvıl olur.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Yıldız Mahallesi sınırları içinde çocuğunuz göndermek için güvenilir bir okul arıyorsanız Bahçeşehir Koleji’ni tercih edebilirsiniz.


Kiralık / Satılık Daire fiyatları


Yıldız Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları İstanbul daire kira bedellerinin üstündedir. Buradan daire kiralamak isteyen kişilerin gözden en az 5 bin 500 TL’yi çıkarmaları gerekmektedir.
Yıldız Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları da geçtiğimiz aya artış yaşayarak bu ay 2 milyon TL’ye yaklaşmıştır. Geri dönüş süresi uzmanlara göre 18 yıldır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Resmi işlemlerimi hallederken hızlı olmak istiyorum derseniz aşağıda yer alan adresler işinize yarayacaktır;
• Beşiktaş İlçe Sağlık Müdürlüğü; Cihannüma Mahallesi, Bostancı Veli Sk. No:3, 34353 Beşiktaş/İstanbul
• Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Yıldız Mh., Çırağan Cd. No:34, 34349 Beşiktaş/İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgenin sosyal imkanları gelişmiştir.
• Dünyaca ünlü markaların giyim mağazaları
• Yeme içme mekanları
• Kültür merkezi
• Konser alanları
• Spor salonları
• Park ve bahçeler insanların sosyal yaşantısına katkı sağlayan yerler arasında bulunur.


Otopark ve Benzinlik


Yıldız Mahallesi’nde hayatın hızı benzininiz gibi bitmesin! Mahalle sınırları içinde benzin istasyonu olmasa da çevre mahalledeki Opet’ten aracınız için akar yakıt alabilirsiniz. Park için ise isparkları tercih edin.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölge en çok BAU öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Yıldız Mahallesi’ndeki parkların içinde kurulmuş, konforlu bir konaklama deneyimi yaşamanıza yardımcı olacak hotelde kalmak isterseniz, Radisson Blu Hotel’i tercih ederek 5 yıldızlı hizmet alabilirsiniz.


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede bulunan cafelerde garsonluk yaparak harçlığınızı çıkarabilirsiniz.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


2018 verileri incelendiği zaman bölgede ikamet eden kadın ve erkeklerin sayısının birbirine neredeyse eşit olduğu görülür.


Merkeze Ulaşım Kolay mı?


Yıldız Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları gelişmiş olduğundan merkeze ulaşmak konusunda endişe etmenize gerek kalmayacak. Hem kendi aracınız hem de toplu taşıma ile kolayca ulaşabileceksiniz.