Beykoz Kavacık Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Beykoz Kavacık Kiralık Ev

Kavacık Mahallesi


Kavacık Mahallesi, Beykoz’a bağlu bir bölgedir. Mahallenin içinden E80 yolu geçer. Posta kodu 34810’dur. Mahalle sınırları içinde İstanbul Medipol Üniversitesi bulunur. Muhtarlığın da burada yer alması mahallenin önemini artırmaktadır. Yerleşim yerlerinin yoğun olduğu bir alandır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Kavacık Mahallesi’ne ulaşım sağlamak isteyen kişiler toplu taşıma ve şahsi araçları ile zorlanmadan mahalleye ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma kullanmak isteyen kişiler aşağıda yer alan alternatifler arasından tercih yapabilirler;
• Otobüs
• Minibüs
• Metro


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Kavacık Mahallesi’ndeki üniversiteler arasında ilk sırada Medipol Üniversitsi Kavacık yerleşkesi yer alır. Bunun dışında mahalle içinde yer alan başka bir üniversite bulunmaz.


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Kavacık Mahallesi’ne gitmek isteyen kişiler eğer otobüs kullanmak isterlerse aşağıda yer alan hatlar arasından tercih yapabilirler;
• 15M
• 15TY
• 122C
Otobüs seferleri saat başı yapılmaktadır.


Bölgenin Özellikleri


Bölgenin ulaşımının kolay olması insanların mahalleyi tercih etmelerini sağlamıştır. Çevrede koruların yer alması insanların yeşil alan sevgisini doyurur. Mahallenin içinde muhtarlığın bulunması mahallenin önemini artırır. Gezilecek yerlerin bulunması nedeni ile çevre mahallelerden özellikle hafta sonu ziyaretçi alır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Kavacık Mahallesi içinde çocuklarınızı gönderebileceğiniz okul arıyorsanız; Kavacık Final İlk okulu ya da Kavacık Borsa İstanbul Orta okulunu güvenle tercih edebilirsiniz.


Kiralık / Satılık Daire fiyatları


Kavacık Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları 100 metre karelik bir daire için, bölgeden bölgeye değişmekle birlikte ortalama bin TL civarındadır. Geri dönüş süresi ise 19 senedir.
Kavacık Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları geçtiğimiz aya göre yüzde 1’lik bir artış yaşamıştır. Bu artış ile birlikte satılık daire fiyatı 875 bin TL’ye kadar çıkmıştır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Bölgede halletmeniz gereken resmi işlemleriniz için aşağıda işinize yarayacağınızı düşündüğümüz adresler paylaşılmıştır;
• Beykoz İlçe Seçim Kurulu; Merkez Mahallesi, 34820 Beykoz/Istanbul
• Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü; Gümüşsuyu Mahallesi, Şht. Bülent Kocabıyık Cd. No:5, 34820 Beykoz/İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgenin sosyal imkanları çeşit çeşittir. Mahallede;
• Yeme içme mekanları
• Markaların mağazaları
• Etkinlik alanları
• Konser salonları ve çok daha fazlası insanların sosyal yaşamına katkı sağlamaktadır.


Otopark ve Benzinlik


Kavacık Mahallesi’nde hayatın akışına uyum sağlamak isterseniz, aracınızın benzini olduğundan emin olun. Bunun için mahalleye 650 metre uzaklıkta bulunan Shell benzin istasyonundan faydalanabilirsiniz. Aracınızın park edilmesi için belediyenin kapalı park alanlarını tercih edebilirsiniz.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Yakın olmasından dolayı genellikle İTÜ öğrencileri ile Medipol Üniversitesi öğrencileri bölgeyi ziyaret ediyorlar. Cafeler öğrenciler ile dolup taşıyor.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Kavacık Mahallesi’ndeki parklara bakan, yeşil içinde ve konforlu bir konaklama deneyimi yaşamak mı istiyorsunuz? O halde kalitesinden ödün vermeyen Holiday Inn Hotel ile Radisson Blu Hotel 5 yıldızlı hizmeti ile tam size göre.


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Öğrenciler bölgede bulunan mağazalarda satış görevlisi pozisyonunda çalışarak harçlıklarını çıkarabilirler.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


2018 nüfus verileri incelendiği zaman bölgede yaşayan kadın oranının erkek oranına göre yüzde 2 daha fazla olduğunu görüyoruz.


Merkeze Ulaşım Kolay mı?


Kavacık Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları gelişmiştir. Bu nedenle mahalle merkezine ulaşmak konusunda endişe etmenize gerek yok. Hem metro, otobüs ve kendi aracınız ile rahatça bölgeye ulaşabileceksiniz.