3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturBilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Kiralık Ev

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü


Bilgi Üniversitesi’nin toplamda farklı kampüsü bulunur. Bu kampüsler Kuştepe, Dolapdere, Kozyatağı ve Santral İstanbul’da yer alır. Kampüslerin her biri öğrencilerin hem sosyal hem de kültürel açıdan gelişmelerini destekler. Etkinliklerle dolu ve renkli bir üniversite hayatı anlayışında olan eğitim kurumu, öğrencilerine farklı bir deneyim sunmaktadır. Merkezi yerde konumlanmış olması, çevresinde çok sayıda tarihi ve kültürel mekanı bulundurması öğrencilerin kampüsü tercih etmesi için etkili olur.


Kampüs İçi İmkanlar


Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü kampüs imkanları gelişmiştir. Haliç’in kıyısında kurulmuş olan bu kampus, toplamda tam 118 dönüm arazinin üzerindedir. Kültür etkinlikleri, sanat ve eğitim burada iç içe bulunur. Santral İstanbul Kampüsüne yürüme mesafesinde bir de ek bina bulunur. Bu bina 3 bin öğrenci kapasitesine sahip olup toplamda 5 bin metre kare üzerine kurulmuştur. Kampüs, Türkiye’nin ilk elektrik santrali olmakla ünlü binanın dönüştürülmesi ile oluşturulmuştur. Bu gün, kampus aynı zamanda bir müze halindedir. Enerji Müzesini ziyaret etmek isteyen kişiler Santral İstanbul’a göz atabilirler.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


Kampüs Eyüp’te bulunur. Eyüp bir çok tarihi yapıya ev sahipliği yaparak turistlerin ve yerlilerin dikkatini çeker. Özellikle hafta sonlarında komşu ilçelerden ziyaretçi alması ve kalabalık, cıvıl cıvıl olması ile bilinir.


Kampüse Ulaşım İmkanları


Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’ne ulaşım İstanbul’un hemen her noktasından kolaydır. Kampüse ulaşmak isteyen kişiler;
• Metro
• Otobüs
• Minibüs
• Shuttle servis kullanabilirler.


Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar


Kampüs, kültürel faaliyetlerin ve sosyal etkinliklerin meydana gelmesini destekleyen bir vizyona sahiptir. Bu sayede binlerce öğrenci farklı etkinliklere katılım gösterme şansına sahip olurlar. Kampüs Eyüp’te konumlandığı için, öğrenciler özellikle tarihi anlamda gezecek bir çok mekan bulabilirler.


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü çevresinde kiralık daire ücretleri dairenin özelliklerine, metre karesine ve bulunduğu bölgeye göre değişim göstermektedir. Kampüse yakın bir alandan daire kiralamak isteyen kişilerin 1+1 ortalama bir daireye bin 500 TL kira bedeli ödemeleri gerekmektedir.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Öğrenci dairelerinin bulunduğu yerde gelir seviyesi orta seviyededir.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Çevrede başka üniversitelerin bulunuyor olması, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin çokluğu nedeni ile, daire sahipleri öğrencilere daire kiralama konusunda zorluk çıkarmazlar. Bunun yerine kiralama işlemlerinin daha kolay halledilmesi için, öğrencilere indirim yapma yoluna giderler. Buradan rahatlıkla daire bulabilirsiniz.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Kampüs, İstanbul’un en önemli semtlerinden bir tanesi olan Eyüp’te yer alır. Eyüp bir çok turist için uğrak nokta haline gelmiştir. Burada Ayasofya Müzesi, Topkapi Sarayı, Kapalı Çarşı gibi daha bir çok tarihi ve kültürel öneme sahip mekan ziyaret edilebilir. Öğrenciler okuldan çıktıktan sonra gezmek, eğlenmek, yemek içmek ve alışveriş yapmak için mekan bulmakta zorlanmazlar.
• Eyüp Sultan Camii: Camii İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerleri arasında bulunur. Özellikle Eyüp Sultan Türbesi çok sevilir.
• Pierre Loti Tepesi: Manzaraya karşı sıcak bir çay içmek isteyen kişiler için mükemmel bir tepe.
• Caferpaşa Medresesi: Medrese Eyüp Sultan Camii’nin tam yanında konumlanmıştır. Eski zamanlarda inşa edilen bu yapı silahtar olarak hizmet etmesi ile biliniyor.
• Vialan: Tema parkları sevenler için mükemmel bir alternatif.
• Mihrişah Valide Sultan Çeşmesi: Eğer doğaya karışmayı seviyorum derseniz, çeşmenin bulunduğu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.