İstanbul Teknik Üniversitesi Kiralık ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

İstanbul Teknik Üniversitesi Kiralık ev

İstanbul Teknik Üniversitesi


İstanbul Teknik Üniversitesi 250. Yılını kutlamaya doğru yol alan, köklü bir geçmişe sahip eğitim kurumudur. Bir devlet üniversitesi olan bu kurum, Türkiye’de eğitim alanında bir çok ilke imza atmış olması ile bilinmektedir. Kurumun eğitim vermeye başlaması 1773 tarihine dayanmaktadır. İlk kurulduğunda kurumun adı Mühendishanei Bahri Hümayün idi. O zamanlar yalnızca mühendislik eğitimi veren bir kurum idi. Okulun enkleri lacivert ve gridir. Maskot olarak arıyı kullanırlar.
Türkiye’de ilk kez TV yayınlarının yapılması İTÜ sayesinde gerçekleşmiştir. Buna ek olarak bilgisayarın ilk kullanılan üniversite olması, Türk üniversitesinin ilk defa uzaya insan göndermesi, ilk yerli insansız otomobilin üretilmesi yine İTÜ sayesinde gerçekleşmiştir. Pek çok ilki gerçekleştirmeyi başaran üniversite, başarılı öğrencilerin eğitim mekanı haline gelmiştir. Üniversitenin şu anki rektör hocası Mehmet Karaca’dır. Okulun eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir. Okuldaki hocaların bir kısmı ABD’den gelmiştir. Okulun şu anki modern halini alması 1944 yılında olmuştur.


Kampüs İçi İmkanlar


İstanbul Teknik Üniversitesi kampüs imkanları gelişmiştir. Kampüs civarında öğrenciler aradıkları kültürel ve sosyal faaliyetleri yapmaları için yeterli mekan bulabilirler. Üniversitenin güncel olarak toplamda 5 tane yerleşkesi bulunur. Bunlardan 4 tanesi Avrupa yakasında diğeri ise Anadolu yakasında bulunur. Maçka, Taşkışla ve Gümüşsuyu’nda eğitim veren binalar Osmanlı zamanından kalma eski yapılardandır.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


Kampüsün yer aldığı semtlerin tümü merkezidir. Öğrenciler bölgeye erişmek için zorlanmazlar. İlçede çok sayıda yeme içme mekanları, sanat galerileri, alışveriş merkezleri ve benzeri sosyal mekanlar yer alır. Öğrenciler sıkılmazlar. Okula kayıtlı bulunan 22 bin lisans, 10 bin küsür yüksek lisans, 3 bin tane de doktora öğrencisi bulunur. Üniversitede toplamda 13 tane fakülte ile 6 tane enstitü bulunur.
Mimarlık eğitimlerinin verildiği Taşkışla binasını ele aldığımız zaman, binanın mimarı anlamda ne kadar önemli olduğunu fark ederiz. Dikdörtgen plana sahip olan bu binanın ortasında büyük bir avlıu bulunur. Eski Yunan döneminden kalma 8 tane ünlü sütun bulunur. Diğer kampüslerin bulunduğu yerleşkeler;
• Tuzla
• Maçka
• Gümüşsuyu
• Ayazağa
• Taşkışla’dır.


Kampüse Ulaşım İmkanları


İstanbul Teknik Üniversitesi’ne ulaşım sağlamak bir hayli kolaydır. Öğrenciler dilerseler toplu taşıma araçları ile, dilerseler de kendi araçları ile ulaşım sağlayabilirler. Toplu taşıma kullanmak isteyen kişiler otobüs, minibüs, metro ve shuttle hizmetlerini kullanabilirler.
Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar
Bölgede çok sayıda;
• Spor salonu
• Sinema salonu
• Cafeler
• Restaurantlar
• Alışveriş mekanı
• Tarihi mekanlar bulunur.
Öğrenciler bu mekanlarda sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilirler.


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


İstanbul Teknik Üniversitesi çevresinde kiralık daire ücretleri bölgeden bölgeye değişim göstermektedir. Ortalama 1+1 daire kiralamak isteyen bir kişinin ödemesi gereken kira bedeli bin TL ile 2 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Öğrenci dairelerinin bulunduğu yerde gelir seviyesi ortadan yükseğe doğru çıkar.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Öğrencilere kiralama aşamasında mal sahipleri problem çıkarmaz. Bölgede çok sayıda öğrencinin yer alıyor olması insanların öğrencilerin işini kolaylaştırmasını sağlamıştır.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Öğrenciler kampüse yakın mesafede gezilecek yer bulmakta zorlanmazlar. Üniversitenin konumlandığı 5 yerleşkede birbirinden zengin mekanlar ile donatılmış haldedir. Mimarlık fakültesinin yer aldığı Taşkışla’yı düşünecek olursak, çevresinde çok sayıda yeme içme mekanları, alışveriş merkezleri, eski zamanlardan kalma ibadathaneler, ünlü parklar ve çok daha fazlası bulunur.