3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Kağıthane Telsizler Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturKağıthane Telsizler Kiralık Ev

Telsizler Mahallesi


Metro istasyonunu merkezinde bulundurulan mahalle, bu özelliği ile alışveriş merkezlerinde çalışanların ve öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Bunun yanında bölgede okul alternatiflerinin az olması nedeniyle çocuklu ailelerin sorun yaşadığı görülmüştür.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Telsizler Mahallesi’ne ulaşım ağı dahilinde belediye otobüsleri, minibüsler ve metro kullanılabilmektedir. Mahalle, M2 metro hattına yürüyüş mesafesindedir. Bunun yanında bölgenin sahip olduğu metro istasyonlarının M1B metro hattı ve 34Z metrobüs hattı ile bağlantısı olması, bölgeyi oldukça geniş bir alanda ulaşılabailir kılmaktadır.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Telsizler Mahallesi’ndeki üniversiteler mahallenin içerisinde olmasa da yakınlarında bulunan üniversitelerdir. Bu üniversiteler şunlardır:
• Bezmialem Vakıf Üniversitesi
• Medipol Üniversitesi
• Haliç Üniversitesi Kağıthane Kampüsü
• MEF Üniversitesi
• Nişantaşı Üniversitesi
• İstanbul Bilgi Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgeye ulaşım sağlayan metro hattı sabah 6.00 ile akşam 00.00 arası faaliyet göstermektedir. Bunun yanında bölge ulaşımında önemli payı olan 65G ve 62 hatlı belediye otobüsleri sabah 5.30, akşam 23.15 arası seferlerini düzenlemektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge özellikle süs eşyası ve hobi marketler açısından zengindir. Bunun yanında bölge, İstinya Park AVM’ye ulaşım açısından kolay bir konumdadır. Kendi içinde IKS Avm’ye sahip olan bölgede park sayısı azımsınmayacak kadar çoktur.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahallenin içerisinde veya çevresinde bulunan okullar şu şekilde sıralanabilir:
• Cumhuriyet Ortaokulu
• Kocatepe İlkokulu
• Gültepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
• Harmantepe İlkokulu


Kiralık/ Satılık Daire Fiyatları


Telsizler Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son 1 ayda %2,38 oranında artış göstermiştir. Ortalama metrekare fiyatları 3.583 TL olurken, geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmıştır. 2019 yılı emlak endeksine gore bölgeden alınacak 100 metrekarelik ortala bir dairenin fiyatı 268.735 TL ile 447.900 TL arasında değişiklik gösterecektir. Telsizler Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise 80 metrekare için 1300 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Kağıthane Hanımeli Parkı: Telsizler Mahallesi Benek Sokak No: 10 Kağıthane İstanbul
Telsizler Mahallesi Muhtarlığı: Telsizler Mahallesi Benek Sokak No: 10 (Parkın İçi) Kağıthane İstanbul
Avicenna Hastanesi: Talatpaşa Caddesi No:151 Kağıthane İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge, Gültepe Kültür Merkezi’ne yakın bir konumda yer alması sebebiyle bolca kültürel faaliyete ev sahipliği yapmaktadır. Bunun dışında mahalle içerisinde büyük bir parka da yer verilmiş olması çocukları sevindirmektedir. Bölge, İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi’ne yakınlığı ile ilgi çekmektedir.


Otopark ve Benzinlik


Telsizler Mahallesi’nde hayat ulaşım yoğunluğu ve geniş imkanlar dolayısıyla hızlı ilerler. Bölge, bünyesinde 4 adet otopark barındırmaktadır. Ayrıva bölgede 3 adet Shell ve 2 adet PO benzin istasyonları bulunur.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi ağırlıklı olarak Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileri ile İstanbul Üniversitesi öğrencileri terch etmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Telsizler Mahallesi’ndeki parklar ayrı ayrı mahalle aralarında değil, tek büyük park halinde yapılmıştır. Bunun yanında bölgede konaklama hizmeti veren şirketler şöyle sıralanır:
• HK Apart
• Ayaz Öğrenci ve Bekar Evleri
• Villa Otel
• My Rose Otel
• Erica Palace Residence


Telsizler Mahallesi’ndeki Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Mahallede öğrenciye uygun olarak yapılabilecek iş, Sapphire AVM’nin aradığı part time tezgahtarlık işlerine başvurmaktır. Bunun yanında bölgede garson ihtiyacı da fazladır.


Bölge Kadın/ Erkek Oranları


Bölge 11.413 kişilik nüfustan oluşmuştur. Bu nüfusun 5.746’sı erkek, 5.667’si kadındır. Bu bilgiler dahilinde bölge nüfusunun %49,7’sini kadınların, %50,3’ünü erkeklerin oluşturduğu söylenebilir.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Telsizler Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları genişliği ile bilinmektedir. Mahalle merkeze, 62 nolu belediye otobüsü hattı ile 19 dakika süren bir uzaklığa sahiptir. Bunun yanında bölgeden geçen Seyrantepe minibüsleri ile de yakın mesafelere yolculuk yapılabilmektedir.