3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Kağıthane Yahya Kemal Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturKağıthane Yahya Kemal Kiralık Ev

Yahyakemal Mahallesi


Bölge, içerisinde bulundurduğu spor kompleksi ile çocuk ve gençler için gerekli oyun alanı ihtiyacını karşılamaktadır. Bunun yanında bölgenin ilkokulların sayısı açısından zengin olduğu söylenmelidir. Ayrıca bölgede 5 adet belediye otobüsü hattının durağı bulunmaktadır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Yahyakemal Mahallesi’ne ulaşım belediye otobüsleri ve minibüsler ile doğrudan, metrobüs ve metro hatları ile dolaylı olarak yapılabilmektedir. Bölgede 65A, 62G, 65G, 62 ve 64Ç hatlı belediye otobüsleri aktifitr. Bu otobüslerin geçiş güzergahı içerisinde bulunan M2 metro hattı ile 34AS metrobüs hatları kullanılarak yolculuk edilebilir.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Yahyakemal Mahallesi’ndeki üniversiteler doğrudan mahalle içerisinde yer almamakla birlikte, yakınlık anlamında şöyle sıralanabilir:
• İstanbul Bilgi Üniversitesi
• Bezmialem Vakıf Üniversitesi
• Okan Üniversitesi
• Haliç Üniversitesi Kağıthane Kampüsü
• MEF Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgede belediye otobüsü duraklarının çoğunluta olması, birden fazla hattın ortak yönünü oluşturması açısından anlamlıdır. Bölge, çok fazla belediye otobüsününün geçiş güzergahında bulunmaktadır. Bölgede ulaşımı sağlayan metrobüsler 24 saat hizmet verirken, belediye otobüslerini sabah 5.30 ile akşam 23.40 arası bulmak mümkündür.


Bölgenin Özellikleri


Bölge, uzak bölgelerden tek araba ile gelinebilme özelliği nedeniyle özellikle öğrenciler tarafından rağddffbet görmektedir. Bunun haricinde mahalle içerisinde ve çevresinde birçok camiye ev sahipliği yaparken, Sapphire, İstinye Park AVM’lerine yakınlığı, bölgeyi cazip kılmaktadır. Ayrıca bölgede faaliyet gösteren kültür merkezi aracılığıyla tiyatro ve gösteriler düzenlenebilmektedir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Bölgede ve çevresinde bulunan okullar şu şekilde sıralanabilmektedir:
• Şair Yahya Kemal İlkokulu
• Zişan Alkoç İlkokulu
• Final Okulları
• Yahya Kemal Ortaokulu


Kiralık/ Satılık Daire Fiyatları


Yahyakemal Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son bir ayda %0.9 artış göstermiştir. Mahallede ortalama konut metrekare fiyatları 3.372 TL iken geri dönüş süresi 18 yıl olarak belirlenmiştir. Bu emlak endeksine bakılarak 100 metrekarelik bir evin mahallede 252.873 TL’den 421.500 TL’ye kadar alıcı bulduğu söylenebilir. Yahyakemal Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise ortalama 100 Metrekare için 1300 TL’den 5000 TL’ye kadar çıkabilemektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Yahyakemal Mahallesi Muhtarlığı: Yahyakemal Mahallesi Talatpaşa Caddesi No: 395 Kağıthane İstanbul
Avicenna Hastanesi: Talatpaşa Caddesi No: 151 Kağıthane İstanbul
Kağıthane 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi: Yahyakemal Mahallesi Sanayi Caddesi Kağıthane İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Ulaşımın kolay olması yönünden oldukça rağbet gören bölge, Sapphire AVM ile İstinye Park AVM’ye ulaşım kolaylığı ile tercih sebebidir. Bunun yanında bölge cami ve ibadethane yönünden oldukça zengindir. Mahalle, içerisinde bir adet spor kompleksi bulundurur. Bu anlamda çocuk sporculara kolaylık sağlanmıştır.


Otopark ve Benzinlik


Yahyakemal Mahallesi’nde hayat hızlı bir trafik içerisinde akmaktadır. Bölgedeki çoğunluğun oldukça kullanışlı olan toplu taşıma yolunu tercih etmesi nedeniyle, bölgede yalnız 1 adet otopark bulunmaktadır. Ayrıca bölgede 3 Shell, 5 PO, 2 Aytemzi benzin istasyonu mevcuttur.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölge, özellikle Okan Üniversitesi öğrencileri tarafından rağbet görmektedir. Bunun yanında bölgede İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin de konakladıkları bilinmektedir. Uzak olmasına rağmen öğrenciler, raylı sistemin rahatığına güvenerek buraları tercih etmiştir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Yahyakemal Mahallesi’ndeki parklar oldukça azınlıkta olmakla birlikte, ulaşımın rahatlığı insanları avmlere yönlendirmiştir. Bunun yanı sıra bölgedeki konaklama imkanları şu şekildedir:
• VBA Suiten
• VİVA Delux Hotel
• İmga Hotel
• Maya Otel
• Günlük kiralık evler
• Öğrenci evleri


Yahyakemal Mahallesi’ndeki Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede ulaşımın kolay olması, öğrencilere avm cafelerinde part time garsonluk ve tezgahtarlık yapma imkanı tanımaktadır. Bunun yanında bölgede paket servis elemanı ve motokuryeler de rağbet görmektedir.


Bölge Kadın/ Erkek Oranları


Bölgenin toplam nüfusu 17.758 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun %49,2’sini oluşturan kadın sayısı 8.832, %50,3 ile erkek sayısı 8.926’dır.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Yahyakemal Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları belediye otobüslerinden minibüslere kadar, farklı ulaşım araçlarını kapsar. 62 nolu hatta sahip belediye otobüsü ile 16 dakikada merkezde olma şansı vardır. Bunun yanında minibüsler de kullanılabilmektedir.