Medipol Üniversitesi Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Medipol Üniversitesi Kiralık Ev

Medipol Üniversitesi


Medipol Üniversitesi sağlık hizmetinin öncelikli olarak verilmesi vizyonu ile kurulmuş bir eğitim kurumudur. Üniversitenin kurucusu Fahrettin Koca’dır. Kurulma tarihi 2009’dur. O seneden beri evrensel niteliklere sahip, çağdaş ve üretken gençlerin yetiştirilme amacını gütmektedir. Üniversite, vizyonunu açıklarken vizyonlarının sürekli gelişime açık kişileri yetiştirmek olduğunu ve topluma yön veren bireylerin yetiştirilmesini istediklerini söylemişlerdir. Evrensel bilime katkı sağlamak için en iyi hocalar ile eğitim veren kurumdan, başarılı öğrenciler çıkarak gurur kaynağı olmuşlardır.


Kampüs İçi İmkanlar


Medipol kampüs imkanları gelişmiştir. Bu da üniversiteyi öğrenciler tarafından tercih edilmek için bir etken yapar. Üniversiteye yürüme mesafesinde öğrenci konuk evi bulunur. Konuk evi şehir dışından gelen ya da üniversiteye yakın konumda ikamet etmek isteyen kişiler için idealdir. Konuk evine ek olarak, üniversite çevresinde bulunan yeşil alanlar insanların huzurlu bir atmosfer yakalamalarına yardımcı olur.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


Üniversitenin İstanbul’un bir çok önemli noktasında yerleşkesi bulunmaktadır. Ana yerleşke Kavacık’ta bulunmaktadır. Güney yerleşkesi ise Beykoz’da bulunur. Üniversitenin bir de Bağcılar ve Haliç de yerleşkesi bulunmaktadır. Kampüslerin bulunduğu ilçelerin tümü merkezi konumda olduğundan kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. Öğrenciler dersten çıktıktan sonra eğlenecekleri ve güzel vakit geçirecekleri etkinlikleri bulmakta zorlanmazlar.


Kampüse Ulaşım İmkanları


Medipol Üniversitesi’ne ulaşım sağlamak isteyen kişiler dilerseler toplu taşımayı dilerseler de kendi araçlarını kullanabilirler. Toplu taşıma kullanmak isteyen kişiler aşağıda yer alan farklı alternatifleri tercih edebilirler;
• Metro
• Metrobüs
• Otobüs
• Minibüs
• Okulun shuttle servisleri
Shuttle servislerine ulaşmak isteyen öğrenciler okulun internet sitesinde yayımlanan saat ve güzergahlara bakabilirler. Servisler genellikle saat başı ana ulaşım merkezlerinden okula doğru olmaktadır.
Metro seferleri 3 dakikada bir düzenlendiğinden ve okul metro istasyonuna yürüme mesafesinde bulunduğundan öğrenciler kampüse ulaşmakta zorlanmazlar ve kendilerini trafik derdindenbüyük ölçüde kurtarmış olurlar.
Okulun tam önünden 5’den fazla otobüs geçmektedir. Bu otobüsler her 30 dk’da bir kalkmaktadır.


Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar


Kampüslerin merkezi konumda olması sayesinde öğrencilerin yararlanabilecekleri pek çok sosyal ve kültürel imkanı gelişmiş olan yerler bulunmaktadır. Bu yerler arasında ilk tercih edilenler şu şekilde sıralanabilir;
• Alışveriş merkezleri
• Cafe
• Restaurant
• Sanat galerisi
• Spor salonu
• Sinema salonu
• Tarihi yerler


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


Medipol çevresinde kiralık daire ücretleri daire kiralanmak istenen bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak bir 1+1 daire için ödenmesi beklenen ücret bin 250 TL civarında olmaktadır. Öğrencilerin kiralaması için daha uygun fiyattan kiraya veren mal sahipleri de bulunmaktadır.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Öğrenci dairesinin bulunduğu yerde gelir seviyesi İstanbul ortalamasında seyretmektedir.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Bir çok öğrencinin bölgede ev kiralamak istemesinden dolayı mal sahipleri dairelerini öğrenciler için kiralamaya sıcak bakmaktadır. Bu nedenle de mal sahiplerinin bir çoğu öğrencilerin işini zorlaştırmak bir yana daha kolaylaştırmak için çaba göstermektedirler. Genellikle öğrenciler indirimli olarak daire kiralayabilirler.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Öğrenciler kampüse yakın noktalarda bulunan bir çok yerde gezerek sınav streslerini atabilirler. Kavacık tarihi binaların, sanat galerilerinin ve kültür merkezlerinin bulunduğu bir yerdir. Özellikle Otağtepe, hem güzel manzaraya hem de iyi yeme içme mekanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Fotoğraf çekinmek, arkadaşları ile güzel vakit geçirmek isteyen öğrenciler burayı ziyaret ederek sosyal ihtiyaçlarını kolayca giderebilirler.