MEF Üniversitesi Kiralık Ev

Ücretsiz Yeni Talep Oluştur


SİZE EN UYGUN EVİ BULUN

Banabiev

Banabiev ile kriterlerinize uygun satilik veya kiralik daire bulabilir, %20’ye varan emlak komisyonu indiriminden faydalanabilirsiniz.

  • TALEP OLUŞTUR

    Hemen talebini oluştur

  • TEKLİFLER AL

    Ihtiyacinizi, sectiginiz bolgedeki anlasmali oldugumuz emlak danismanlarina bildirelim, talebinize uygun teklifler alin.

  • KARŞILAŞTIR VE SEÇ

    Gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olanı değerlendirmek için bizimle iletişime geçin.

Youtube Video

Video Tanıtım

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

MEF Üniversitesi Kiralık Ev

MEF Üniversitesi


MEF Üniversitesi 2012 yılında eğitim vermeye başlamış olan eğitim kurumudur. Üniversitenin eğitim dili yüzde 30 oranında İngilizce’dir. Türkçe eğitim veren tek fakülte hukuk fakültesidir. MEF Eğitim kurumlarının kurucusu Arıkanlı Holding’in kurucusu Dr. İbrahim Arıkan’dır. Üniversite slogan olarak öğrenmeye sınırsız özgürlük sloganını kullanmaktadır. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin’dir.


Kampüs İçi İmkanlar


MEF kampüs imkanları gelişmiştir. Kampüs içinde güncel olarak toplamda 5 fakülte ile 2 tane enstitü bulunmaktadır. Üniversite kampüslerinde kraliyet mavisi rengi ile kırmızıyı kullanmaktadır. Kampüs içinde öğrencilerin keyifli vakit geçirmesine imkan tanıyan yeşil alanlar ile parklar bulunmaktadır. Öğrenciler özellikle yaz mevsimlerinde bu alanların tadını doyasıya çıkarabilirler. Kampüste öğrencilerin aktif olarak katılım sağlayabilecekleri bir çok öğrenci klubü bulunmaktadır.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


MEF Üniversitesi kampüsü Maslak’ta yer almaktadır. Maslak İstanbul’un en önemli iş merkezlerinden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Semtin dört bir yanı yüksek iş kuleleri ve plazalar ile kaplıdır. Nüfusun büyük bir çoğunluğu öğrencilerden ziyade bu plazalarda çalışan insanlardır. Kampüs hemen ITU Maslak metro istasyonu yanında yer aldığından öğrencilerin ulaşım sağlaması kolaydır. Metrodan indikten sonra alt geçidi kullanarak 2 dakika yürüdükten sonra okula ulaşım sağlamanız mümkün. Kültürel ve sosyal anlamda gelişime açık olan kampus, öğrenciler için iyi bir üniversite hayatı sunar.


Kampüse Ulaşım İmkanları


MEF Üniversitesi’ne ulaşım metro ile oldukça kolaydır. Üniversite İTU Maslak Metro İstasyonu’nun hemen yanında konumlandırılmıştır. Bu sayede öğrenciler İstanbul’un bir çok ana merkezinden kolayca okula gelip gidebilirler. Öğrencilerin kolay ulaşım sağlaması için üniversite uygun fiyatlı shuttle hizmeti sunmaktadır. Shuttle hizmeti hattını öğrenmek için okulun internet sitesini ziyaret edin. Güzergah İstanbul’un önemli ulaşım noktalarının bulunduğu yerlerin bir çoğundan geçtiğinden ulaşım sağlamak için zorlanmayacaksınız.


Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar


Kampüs çevresinde öğrencilerin sosyalleşmesi ve kültürel aktivitelere katılım göstermesi kolaydır. Çevrede çok sayıda kültür merkezi, konser alanları, etkinlik alanları, tarihi binalar, sosyal ortam sağlayan yeme içme mekanları bulunmaktadır. Sosyal imkanların gelişmiş olması öğrencilerin okulu tercih etmesini sağlamaktadır. Okuldan çıktıktan sonra arkadaşlarınız ile vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz bir çok farklı mekan alternatifiniz bulunmaktadır. Öğrencilerin tercih ettikleri mekanların fiyatları ortalamanın altında olduğundan çok para ödemek zorunda da kalmazsınız.


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


MEF çevresinde kiralık daire ücretleri yüksektir. Bu nedenle öğrenciler genellikle çevre ilçelerden daire kiralama yoluna gitmektedirler. Bu çevrede daire kiralamak için ortalama olarak 2 bin 500 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Öğrencilerin bulunduğu yerlerde bu bedel mal sahiplerinin indirim yapmaları ile birlikte bir miktar daha aşağıya indirilebiliyor.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Maslak, İstanbul’un en pahalı yerleri arasında yer alır. Bu nedenle gelir seviyesi şehrin gelir seviyesinin ortalamasının üzerindedir.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Mal sahipleri öğrencilerin daire kiralamalarına alışkın olduklarından genellikle öğrencilerin işini kolaylaştırırlar. Öğrenciler için zaten pahalı olan kira bedellerinde kolaylık yaparlar. Bu nedenle öğrenciler buralardan daire kiralarken zorlanmazlar. Fakat kira bedelleri yüksek gelebilir.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Maslak’ta insanlar genellikle yüksek iş plazaları görürler. Plazalardaki insanların faydalanmaları için sayısız yeme içme mekanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra park ve bahçeler şehir hayatının gürültüsünden ve kirinden uzaklaşmak isteyen kişilerin tercih ettikleri ilk mekanlar arasında yer alır. Kampüse yürüme mesafesinde bulunan, cafeleri, alışveriş merkezlerini, restaurantları ve etkinlik mekanlarını rahatlıkla gezebilirsiniz.