3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Mimar Sinan Üniversitesi Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturMimar Sinan Üniversitesi Kiralık Ev

Mimar Sinan Üniversitesi


Mimar Sinan Üniversitesi Türkiye’nin köklü eğitim kurumları arasında ilk sırada gelir. Üniversitenin kuruluşu 1882 yılına kadar uzanmaktadır. Bir devlet üniversitesi olan kurum Türkçe dilinde eğitim vermektedir. Üniversitenin rektörü Prof. Dr. Handan İnci’dir. Üniversitenin toplamda 6 bin tane öğrencisi bulunmaktadır.
Üniversitenin kuruluşunda etkili olan isim Osman Hamdi Bey’dir. Hamdi Bey mimar, müzeci, arkeolog, tarihçi aynı zamanda ressamdır. Kurum ilk eğitim vermeye başladığı zaman kadroda yalnızca 8 eğitmen bulunuyordu. Eğitim kadrosunda bulunan isimlerin bir çoğu yurt dışından gelmişti. Bu da başarılı öğrencilerin uluslar arası değerlere sahip olarak yetişmesine katkıda bulunan en önemli etkenlerden biri oldu.
Türkiye’de sanat ve mimarlık alanında ilk eğitim veren kurum olması sebebi ile 1928 yılında Güzel Sanatlar Akademisi ünivanını alarak eğitim vermeye başlamıştır. Böylece Türkiye’nin ilk akademi ünvanını alan kurum Mimar Sinan Üniversitesi olmuştur. 2003 yılında ise Üniversite yönetimi okulun adının Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi olarak değişmesi için karar almıştır.


Kampüs İçi İmkanlar


Mimar Sinan Üniversitesi kampüs imkanları gelişmiştir. Fındıklı’da bulunan fakülte, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi için uygun bir ortam sunar. Kampüsün içinde yeşil alanlar bulunur. Özellikle sıcak havalarda bu alanlar öğrenciler ile dolar taşar. Üniversitenin manzarası İstanbul’un Boğazına bakar. Üniversiteye yürüme mesafesinde konuk evi bulunur.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


Beyoğlu’na bağlı bulunan üniversite, öğrencilerin aktif bir öğrenci hayatı yaşaması için uygun ortam sunar. Sanat odaklı eğitim anlayışına sahip olan okuldan eğitim alan öğrenciler okuldan çıktıktan sonra yürüme mesafesinde bulunan sanat galerilerini ziyaret ederek kendilerini besleyebilirler. İlçede sosyal alanların çokluğu, etkinlik seven öğrenciler için tercih sebebi olmaktadır.


Kampüse Ulaşım İmkanları


Mimar Sinan Üniversitesi’ne ulaşım sağlamak isteyen öğrenciler hem kendi araçlarını hem de toplu taşıma araçlarını tercih ederek kampüse kolayca erişim sağlayabilmektedirler. Aşağıda yer alan alternatifleri kullanarak kampuse ulaşılır;
• Tramvay
• Metro
• Otobüs
• Minibüs
Dileyen öğrenciler okulun ortalama saat başı hizmet veren shuttle servislerinden de faydalanabilirler.


Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar


Kampus İstanbul’un en önemli noktalarından bir tanesi olan Beyoğlu’nda yer alır. Bu sayede öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaları kolaydır. Bölgede çok sayıda;
• Restaurant
• Sanat galerileri
• Etkinlik salonları
• Cafe
• Kültür merkezleri bulunmaktadır.
Bu mekanların hepsi okula birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunur.


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


Mimar Sinan Üniversitesi çevresinde kiralık daire ücretleri öğrencilerin ödemesi için biraz pahalı olabilir. Bu nedenle öğrenciler genellikle çevre semtlerden daire kiralamak istiyorlar. Okula yakın civarda daire kiralamak isteyen kişiler ortalama bin TL’yi gözden çıkarmalıdırlar.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Öğrenci dairelerinin bulunduğu yerlerde gelir seviyesi İstanbul’un gelir seviyesi ile aynı seviyede seyir eder.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Bölgede çok sayıda öğrenci bulunduğu için mal sahipleri dairelerinin öğrenciler tarafından kiralanmasına alışmışlardır. Bu da onların zorluk çıkarmaktan çok yardımcı olan bir tavır sergilemelerini sağlamaktadır.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Mimar Sinan Üniversitesi kampüsünde okuyan öğrenciler kampuse yakın gezecek yer bulmakta zorlanmazlar. Bölgede bulunan İstanbul Modern Sanat Müzesi, öğrenciler için haftanın bir günü ücretsizdir. Çevrede bulunan cafeler öğrenci bütçesi için uygundur ve öğrencilerin tercih edebilecekleri bir çok alternatif bulunur. Gezecek yer sıkıntısı bulunmaz. Alışveriş merkezi, butik dükkanlar, restaurantlar, tarihi mekanlar ve etkinlik alanları öğrencilerin gündüz gece kullanımına açıktır.