3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Sarıyer Pınar Mahallesi Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturSarıyer Pınar Mahallesi Kiralık Ev

Sarıyer Pınar Mahallesi


Sarıyer Pınar Mahallesi, güzel bir semt içerisinde uygun konut fiyatları ile dikkat çekmektedir. Sahile yakın bir ilçe olan Sarıyer’e bağlı bölge, özellikle konutların uygun fiyatları nedeniye öğrenciler tarafından çokça tercih edilmektedir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Sarıyer Pınar Mahallesi’ne ulaşım belediye otobüsleri, minibüsler ve vapur ile metro aktarmaları kullanılarak yapılmaktadır. İett otobüsleri arasından 22M, 29,59A ve 41SF Pınar Mahallesi durağından geçmektedir. Bunun yanında Sarıyer İskelesi aracılığı ile vapur kullanılabilmektedir. Bölgeye şahsi araçla ve taksi ile ulaşım mevcuttur.


Pınar Mahallesi’ne Hangi Üniversiteler Yakın?


Pınar Mahallesi’ndeki üniversiteler doğrudan mahallenin içinde değil, çevresinde yer almaktadır. Bu üniversiteler şunlardır:
• Işık Üniversitesi
• İtü Ayazağa Kampüsü
• MEF Üniversitesi
• Nişantaşı Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Pınar Mahallesi’ne direkt ulaşım iett otobüsleri aracılığı ile sağlanmaktadır. 22M, 29, 59A VE 41SF hatlı iett otobüsleri ile direkt olarak mahallede inilebileceği gibi minibüslere de binilebilmektedir. Sarıyer –Pınar Mahallesi, Şişli- Pınar Mahallesi hatlı minibüsler ile mahalleye giriş yapılabilmektedir. İett araçlarının çalışma saatleri 7.00-21.45’tir. Bunun yanında Pınar Mahallesi’ne İ.T.Ü. Ayazağa Kampüsü ve Maslak Metro üzerinden de aktarmalı ulaşım mevcuttur.


Pınar Mahallesi Bölgesinin Özellikleri


Pınar Mahallesi ve çevresinde Homevim, İstinye Park Avm’leri bulunmaktadır. Bunun yanında mahalle, çok sayıda küçük çaplı mağaza ve cafeye ev sahipliği yapmaktadır. Mahallede ağırlıklı olarak dernek şubeleri bulunmaktadır. Pınar Mahallesi Koruma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği bunlara örnektir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Pınar Mahallesi’ndeki ilk ve orta öğretim kurumlarının listesi şu şekildedir:
• FMV İlköğretim Okulu
• Enka İlköğretim Okulu
• Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu
• Sarıyer Atatürk Mesleki Eğitim Merkezi


Pınar Mahallesi Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Pınar Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatlarının son dönemde artış gösterdiği görülmüştür. Bu artışın oranı %1.14 olarak belirlenmiştir. Pınar Mahallesi konutlarının metrekare fiyatları ise 1.752 TL’dir. Geri dönüş süresi ise 19 yıldır. 2019 yılında Pınar Mahallesi’nde 100 m2 olan ortalama bir konutun satış fiyatı 131.373 TL ile 219.000 TL arasındadır. Pınar Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise 1.800 TL ile 4000 TL arasında değişiklik göstermektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Sarıyer Pınar Mahallesi Muhtarlığı: Pınar Mahallesi Çamlıbel Sokak No: 39/2 Sarıyer/ İstanbul
Sarıyer Asayiş Büro Amirliği: Pınar Mahallesi Balaban Dere Caddesi No:3 Sarıyer/İstanbul
Pınar Mahallesi Koruma ve Yaşatma Derneği: Pınar Mahallesi Çamlıbel Sokak No:39/B Sarıyer/ İstanbul
Çağdaş Sağlık Evi: Pınar Mahallesi Çamlıbel Caddesi No: 51 Sarıyer/İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Sarıyer Pınar Mahallesi sosyal imkan bakımından alışveriş merkezlerine yakınlık açısından uygun konumdadır. Ayrıca Hacı Ömer Meydanı’nda dönemsel olarak yapılan etkinliklere de katılım imkanı sunmaktadır.


Otopark ve Benzinlik


Pınar Mahallesi, bünyesinde 2 Shell ve 1 Petrol Ofisi barındırmaktadır. Ayrıca mahallede 1 adet oto yıkama ve otopark bulundurmaktadır.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Pınar Mahallesi’ni yakınlık açısından MEF Üniversitesi öğrencileri ağırlıklı olarak tercih etmektedir. Bunun yanında mahalle, metro istasyonları olanakları nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin de çokça tercih ettiği bölgeler arasındadır. Bunun yanında Işık Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin favori yerleşim bölgeleri arasındadır.


Pınar Mahallesi Konaklama Olanakları


Pınar Mahallesi’nde bulunan otel ve pansiyonlar şunlardır:
• For Life Sıte Otel
• Rengarenk Pansiyon
• Mövenpick Hotel İstanbul
• Park Dedeman Otel
Direkt olarak mahallenin içerisinde yer almasa da mahalle, bu pansiyon ve otellere yakındır.


Pınar Mahallesi’nde Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Pınar Mahallesi, öğrencilere iş imkanı açısından genellikle part time kurye ve garsonluk işlerini sağlamaktadır. Bunun yanında mahallede ilan verilen çocuk bakıcılğı ve evcil hayvan bakımı işlerine de başvurulabilmektedir.


Pınar Mahallesi Kadın Erkek Oranları


Sarıyer Pınar Mahallesi 11.248 kişilik nüfustan oluşmaktadır. Bu nüfusun 5.570’ini erkekler, 5.678’ini kadınlar oluşturmaktadır. Bu dağılımı oranlamak gerekirse, mahallenin %50,5’ini erkekler, %49,5’ini kadınlar oluşturmuştur.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Pınar Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları ağırlıklı olarak iett üzerinden ilerlemektedir. İett otobüsleri yardımıyla Mecidiyeköy’den Şişli’ye, Sarıyer Meydanı’ndan Beşiktaş’a ulaşım sağlanabilmektedir. Pınar Mahallesi’nden Sarıyer Meydanı Çırçırtepe- Ayazağa minibüsleri ile yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Şahsi araçla bu süre 14 dakikaya düşmektedir.