3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Sarıyer Poligon Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturSarıyer Poligon Kiralık Ev

Sarıyer Poligon Mahallesi


Poligon Mahallesi, Sarıyer’e bağlı, ulaşımı kolay bir bölgede bulunmaktadır. Mahalle ağırlıklı olarak çocuk oyun parkları ile bilinmektedir. Bölgenin nüfusu son 1 yılda %0,55 (37 kişi) azalmıştır. Sahile yakınlığı ile tercih edilen bir mahalle olma özelliği taşımaktadır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Sarıyer Poligon Mahallesi’ne ulaşım 29P, 29B, 29İ ve 58A iett otobüsleri ile sağlanmaktadır. Bunun yanında Sarıyer Sahili’ne vapurla da Kadıköy’den ulaşım sağlanmaktadır. Buradan geçen minibüs ve iett otobüsleri kullanılabilmektedir. İstanbul üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi durağından metro kullanılarak, ardından 58A iett hattı ile de ulaşım sağlanabilmektedir.


Poligon Mahallesi’ne Hangi Üniversiteler Yakın?


Poligon Mahallesi’ndeki üniversiteler direkt olarak olmasa da, yakın mesafedeki konumlarına göre şöyle sıralanabilmektedir:
• Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü
• İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa ve Maslak Kampüsü
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• Işık Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Poligon Mahallesi’ne, 29P, 29İ,29B ve 58A iett otobüsleri ile sağlanan ulaşım, saat 7.00-21.45 arasını kapsamaktadır. Bunun yanında Ayazağa ve Poligon Mahallesi minibüsleri daha geç saatlere kadar hizmet verebilmektedir. Bunun yanında bölgeye ulaşımda büyük rol oynayan M2 metro hattının çalışma saatleri 6.00- 23.59 arasıdır. Vapur yardımıyla bölgeye ulaşım sağlayacaklar için ise vapurlar 7.45- 18.00 arası hizmet vermektedir.


Poligon Mahallesi Bölgesinin Özellikleri


Bölge ulaşım açısından fazla olanağa sahiptir. İett otobüslerinin yanı sıra minibüslerle de sağlanan ulaşım, kalabalığın vereceği rahatsızlığın önüne geçmektedir. Bölgede 1 kilise ve 5 cami bulunmaktadır. Poligon Mahallesi’nde Özel Berk Group Hastanesi hizmet vermektedir.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahalle içerisinde Kazım Karabekir İlkokulu ile Kazım Karabekir Ortaokulu’nu barındırmaktadır. Ancak yakınlık açısından çevre okullar şöyle sıralanabilmektedir:
• Özel Enka Okulları
• MEV Dumlupınar İlkokulları
• Hasan Ali Yücel Ortaokulu
• Nazmi Arıkan Fen Biilimleri Lisesi


Poligon Mahallesi Kiralık/Satılık Daire Fiyatları


Poligon Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son dönemde %12,3 oranında artış göstermiştir. Ortalama bir konutun fiyatı bölgede 8.567 TL olarak belirlenmiştir. Geri dönüş süresi 22 yıl olarak hesaplanmıştır. 2019 yılı emlak endeksi kapsamında Sarıyer Poligon Mahallesi’ndeki 100 m2 büyüklüğünde ortalama bir dairenin satış fiyatı 665.768 TL ile 1.105.239 TL arasında değişmektedir. Poligon Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise 1.000 TL’den 5000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Poligon Mahallesi Muhtarlığı: Poligon Mahallesi Poligon Parkı No:26 Sarıyer/ İstanbul
Poligon Mahallesi Sağlık Ocağı: Poligon Mahallesi No:34 Sarıyer /İstanbul
Poligon Mahallesi Oyun Parkı: Poligon Mahallesi Poligon Caddesi No:7 Sarıyer /İstanbul
Yunus Emre Parkı: Poligon Mahallesi Sarıyer Caddesi No: 207 Sarıyer/ İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge, özellikle oyun parkları açısından oldukça zengindir. Bunun yanında mahallenin yakınlarında bulunan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan etkinliklere katılma imkanı da mevcuttur. Ayrıca İBB Sosyal Tesisleri de bölgeye yakın konumdadır.


Otopark ve Benzinlik


Poligon Mahallesi ve civarında bulunan benzin istasyonları şunlardır:
• 1 Aytemiz
• 1 Maslak
• 1 Petrol Ofisi
• 1 Total
• 1 Shell
• 1 Opet
Ayrıca mahallede otopark bulunmadığından çevre mevkilerde bulunan otoparklar, mahalle sakinlerinin hizmetindedir.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Mahalleyi, yakınlık durumundan dolayı Işık Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tercih etmektedir. Bunun yanında Boğaziçi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri de bölgedeki kiralık evlere rağbet göstermektedir.


Poligon Mahallesi Konaklama Olanakları


Poligon Mahallesi ve civarındaki otel, apart ve pansiyonlar şu şekildedir:
• Mahmut Bayram Pansiyonu
• Fuat Paşa Yalısı
• Körfez Otel
• The Grand Otel
• Mahmur Bayram Pansiyonu
• Palmiye Pansiyon


Poligon Mahallesi’nde Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Mahallede öğrencilere uygun iş imkanları açısından küçük börek ve pastaneler oldukça önemlidir. Paket servis ve bulaşık yıkama işleri için, işverenler tarafından ağırlıklı olarak ikinci öğretim ve devam zorunluluğu bulunmayan öğrenciler tercih edilmektedir.


Poligon Mahallesi Kadın Erkek Oranları


Poligon Mahallesi 6.667 kişilik nüfustan oluşmaktadır. 3.270 kişilik erkek nüfus, nüfusun tamamının %49’unu oluşturmaktadır. Bunun yanında nüfusun %51’ini oluşturan kadın nüfus 3.397 kişiden oluşmaktadır.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Poligon Mahallesi ulaşım olanakları merkeze gitmek için 41SF iett hattı ile gerçekleşmektedir. Bu araç ile 37 dakika sonunda Hacı Ömer Meydanı’na ulaşılabilmektedir. Bunun dışında meydana Çırçırtepe- Ayazağa minibüs hattı, mahallenin içinden geçerek yolcularını meydana götürmektedir. Ayrıca iett otobüsleri yardımı ile İ.T.Ü. Maslak Metro İstasyonu’na ulaşım sağlanabilmektedir.