3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Şişli 19 Mayıs Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturŞişli 19 Mayıs Kiralık Ev

19 Mayıs Mahallesi


Bölgede ulaşımı sağlayan M2 metro hattının Marmaray’a bağlanabiliyor olması, uzak mesafelere ulaşan bir ulaşım ağı oluşturulmasına yardımcı olmuştur. Bölge, ilkokullardan çok liseleri barındırması ile küçük çocuğu olan aileler için uygun profil çizmemektedir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


19 Mayıs Mahallesi’ne ulaşım 252, 30M, minibus ve M2 metro hattı ile sağlanmaktadır. Bunun yanında Marmaray’dan M2 metro hattına geçiş olması, bölgeyi oldukça kolay ulaşılabilen, geniş bir ulaşım ağına dahil olmasının sonucudur.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


19 Mayıs Mahallesi’ndeki üniversiteler direkt olarak mahallenin içinde yer almamaktadır. Ancak mahallenin yakınlarında ve ulaşımı kolay çevresinde bulunan üniversiteler şu şekildedir:
• Lefke Avrupa Üniversitesi
• Kadir Has Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi
• Nişantaşı Üniversitesi
• İtü Mimarlık Fakültesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• İstanbul Bilgi Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


Bölgede M2 metro hattı bulunmaktadır. Bir durağı doğrudan mahallenin içerisinde yer alam metro, mahallelinin ulaşım ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaktadır. Bunun yanında metronun Marmaray Hattı’na ulaşımının sağlanabiliyor olması, bölgenin geniş bir ağda raylı system kullanarak ilerlenebilmesini mümkün kılmıştır. Sabah 5.45’ten 00.00’a kadar M2 metro hattı kullanılabilmekte iken, bölgeye çalışan belediye otobüslerinin saatleri 06.00 ile00.00 arasıdır.


Bölgenin Özellikleri


Bölge, ulaşım konusundaki kolaylıkları ile yalnız çevre üniversite öğrencilerinin değil, uzak bölgelerdeki öğrencilerin dahi ilgi alanına girmektedir. Bunun yanında bölge, bu ulaşım kolaylığının sağladığı imkan doğrultusunda Axis, Forum İstanbul, İstinye Park gibi büyük alışveriş merkezlerine kolay ulaşım sağlamaktadır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Doğrudan mahallenin içinde bulunan ve çevresinde yer alan okuların listesi şu şekildedir:
• 19 Mayıs İlkokulu
• Şişli Lisesi
• Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
• Şişli Kervansaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi


Kiralık/ Satılık Daire Fiyatları


19 Mayıs Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son 1 ayda %1.51 artış göstermiştir. Ortalama konut metrekare fiyatları 5.585 TL olurken, geri dönüş süresi 18 yıl olarak belirlendi.2019 yılı emlak endeksine bakıldığında, bölgede ortalama özelliklere sahip 100 metrekare bir dairenin fiyatı 418.880 TL ile 698.100 TL arasıdna değişim göstermektedir.19 Mayıs Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise ortalama bir daire için 1000 TL’den başlamaktadır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


19 Mayıs Mahallesi Muhtarlığı: 19 Mayıs Mahallesi DR. Şevket Bey Sokak No: 11 Şişli İstanbul
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Halaskargazi Caddesi Etfal Sokak Şişli İstanbul
Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi: 19 Mayıs Mahallesi Halaskargazi Caddesi No: 168 Şişli İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge, ulaşım yönünden sağlanan kolaylıkların yanı sıra Cevahir Alışveriş Merkezi’ne de oldukça yakındır. Bunun yanında Polat Pasajı’nda keyifli bir alışveriş yapabilme şansı veren mahallede, kültür merkezi de bulunmaktadır. Bu merkezde hafta içi ve hafta sonu sergilenen tiyatro ve sinema gösterileri ile keyifli vakit geçirmek mümkündür.


Otopark ve Benzinlik


19 Mayıs Mahallesi’nde hayat bölgenin konumu dolayısıyla çok hızlı ilerlerken, çevre mahallelerde ve mahalle içinde bulunan otopark sayısı 8’dir. Bu otoparklardan 2’si mahallenin içinde bulunmaktadır.bunun yanında bölge 5 Petrol Ofisi, 2 BP benzin istasyonuna sahiptir.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgeyi, ulaşım ağının genişliği nedeniyle Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tercih etmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


19 Mayıs Mahallesi’ndeki parklar oldukça azınlıktadır. Belediye tarafından park ihtiyacının avm’lerden karşılanacağı düşünülmüştür. Bunun yanında bölgedeki konaklama hizmezleri şu şekildedir:
• Güney Otel
• Holiday Inn Otel
• Hotel Tuna
• Radisson Blue Otel
• Taksim Otel
• Titanic Comfort Hotel
• Özel Olcayto Erkek Öğrenci Yurdu


19 Mayıs Mahallesi’ndeki Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede büyük bir alışveriş merkezi olması, bölgeyi part time işler açısından zenginleştirmektedir. Cevahir AVM başta olmak üzere part time satış danışmanlığı ve ofisler için ofis boy iş ilanları mevcuttur. Bunun yanında oyun ablası ve bebek bakıcılığı işleri de iş listesinde yer almaktadır.


Bölge Kadın/ Erkek Oranları


Bölge, %51,3 kadın, %48,7 erkek bireyin oluşturduğu bir nüfus oranına sahiptir. Bölgenin toplam nüfusu 11.875 kişi olmakla birlikte, 5.779 erkek, 6.096 kadın bölgede ikamet etmektedir.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


19 Mayıs Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça geniştir. Bölge zaten merkezde olduğundan, daha geniş bir ulaşım ağına sahiptir. Metro ve metro aracılığıyla Marmaray’a geçişin mümkün olduğu mahalle, ulaşım kolaylığı ile tercih sebebidir.