3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Şişli Bozkurt Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturŞişli Bozkurt Kiralık Ev

Bozkurt Mahallesi


Bölge, özellikle Kartal bölgesinde okuyan ve çalışanların uğrak noktasıdır. Bunun yanı sıra bölgede beşten fazla üniversitenin öğrencilerinin ikamet ettiği görülmektedir. Üniversitelerin yakınlarında bulunan ve öğrenciler için ideal çevre olma özelliği taşıyan bölgedeki kira fiyatları da uygun düzeydedir.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Bozkurt Mahallesi’ne ulaşım 70KY, 202 ve 54K belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır bölgede aynı zamanda minibüsler de çalışmaktadır. Ayrıca bölge M4 Kartal Metro Durağına yakın olması nedeniyle ulaşım sonuru yaşanmamaktadır.


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Bozkurt Mahallesi’ndeki üniversiteler mahallenin içerisinde olmasa da yakınında olması durumuyla şöyle sıralanabilir:
• Nişantaşı Üniversitesi
• İtü Mimarlık Fakültesi
• Yıldız Teknik Üniversitesi
• İstanbul Bilgi Üniversitesi
• Lefke Avrupa Üniversitesi
• Kadir Has Üniversitesi
• Altınbaş Üniversitesi
• Bahçeşehir Üniversitesi


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatleri Nasıl?


M4 Kartal metro hattını kullanacak yolcular için metro, sabah 6.00, akşam 00.00 arası faaliyettedir. Bunun yanında belediye otobüsleri sabah 5.45’ten akşam 21.45 arası hizmet vermektedir.


Bölgenin Özellikleri


Bölge, Kadıköy’e kadar uzanan M4 metro hattına yakınlığı sebebiyle tercih sebebidir. Bunun yanında sakin ve nezih bir mahalle olma özelliği taşıyan Bozkurt Mahallesi, merkeze yakınlığı nedeniyle ulaşım sorununu ortadan kaldırır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Şişli Bozkurt Mahallesi’nde bulunan ve bu bölgeye yakın olan okullar şu şekilde sıralanabilir:
• Şişli Kuvayi Milliye İlkokulu
• Kurtuluş Şehit Nuri Şener Ortaokulu
• Doğa Koleji
• Kurtuluş Anadolu Lisesi
• Şişli Anadolu Lisesi


Kiralık/ Satılık Daire Fiyatları


Bozkurt Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları son bir ayda %1.03 artış göstermiştir. Ortalama konut fiyatları bölgede, metrekare için 5.467 TL iken, geri dönüş süresi 19 yıl olarak belirlenmiştir. Buna gore 2019 yılı emlak endeksi göz önünde bulundurulduğunda 100 metrekarelik ortalama bir konutun satış fiyatı 410.050 TL ile 683.400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bozkurt Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ise tamamen evin konumuna ve yaşına bağlı olarak değişmekle birlikte 900 TL’den başlamaktadır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Şişli 21 Nolu Aile Sağlık Merkezi: Bozkurt Caddesi Şişli İstanbul
Şişli Bozkurt Mahallesi Muhtarlığı: Bozkurt Mahallesi Türkbeyi Sokak No:36 Şişli İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölge küçük avm’ler ve oyun parkları açısından zengindir. Mahallelerde belediyeler tarafından oyun parklarının yanı sıra Halil Akar Parkı, Dreampark Çocuk Parkı gibi parklara yakındır.


Otopark ve Benzinlik


Bozkurt Mahallesi’nde hayat hızla ilerlerken, mahallede bulunan araçların fazlalığı, otopark ihtiyacını arttırmıştır. Bu kapsamda mahallenin farklı noktalarında 8 otopark bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bölgede 3 Shell, 4 BP, 2 PO benzin istasyonu mevcuttur.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölge, metro istasyonlarına yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle, özellikle Nişantaşı Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencileri tarafından çokça tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra kalabalık öğrenci evleri için kiranın bölünebilmesi şansı, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri için de cazip bir fırsat oluşturmaktadır.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Bozkurt Mahallesi’ndeki parkların aksine, konaklama imkanları oldukça kısıtlıdır. Ancak ulaşımı kolay bir bölge olması, mahalle içinde olmasa da çevresindeki konaklama imkanları şu şekilde sıralanabilir:
• Opera Otel
• Otel Harbiye Şubesi
• İstanbul Newcity Hotel
• Crowne Plaza İstanbul
• Blue Way Hotel Historical
• Home Like Residence


Bozkurt Mahallesi’ndeki Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede öğrenciye en uygun işler paket servis ve bebek bakıcılığı olarak görülmektedir. Bölgedeeki kadın nüfusun çalışma oranı yüksek olduğundan bebek bakıcısı, oyun ablası/abisi gibi part time meslekler rağbet gösterilmektedir.


Bölge Kadın/ Erkek Oranları


Toplam nüfusu 10.763 kişi olan bölge, %53,7 kadın, %46,3 erkek nüfustan oluşmaktadır. Bölgede 4.979 erkek, 5.784 kadın ikamet etmektedir.


Merkeze Ulaşım Kolay Mı?


Bozkurt Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları oldukça geniştir. Şişli Merkez’e 9 dakika yürüme mesafesinde bulunan mahalle, Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne de 27 dakikalık yürüme mesafesindedir. Mahalle, M4 metro hattına yakınlığı nedeniyle, hat dahilinde Anadolu Yakası’na geçiş kolaydır.