3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Şişli Kuştepe Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturŞişli Kuştepe Kiralık Ev

Kuştepe Mahallesi


Kuştepe Mahallesi, Şişli’ye bağlıdır. Mahallenin posta kodu 34387’dir. Bölgenin en kuzeyinde Önder İlk okulu bulunur. En güney kısmında Şişli Emniyet Müdürlüğü yer alır. Mahalle çok ayıda eğitim kurumunu barındırması ile ön plana çıkar. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Kuştepe Kampüsü burada bulunur.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


Kuştepe Mahallesi’ne ulaşım mahallede çok sayıda önemli eğitim kurumunun bulunmasına paralel olarak gelişmiştir. Mahalleye ulaşım sağlamak isteyen kişiler aşağıda yer alan alternatifleri değerlendirebilirler;
• Minibüs
• Metro
• Otobüs


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


Kuştepe Mahallesi’ndeki üniversitelerden ilk sırada İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Kuştepe Kampüsü yer alır. Buna ek olarak;
• Nişantaşı Üniversite
• İstanbul Bilim Üniversitesi mahalleye yakın konumlanmıştır.


Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Bölgeye ulaşım sağlamak isteyen kişiler eğer otobüs kullanacaklarsa, 141M hattın tercih edebilirler. Seferler her 45 dakikada bir yapılmaktadır.
Ben metro ile gelmek isterim derseniz de,M2 hattına bindikten sonra Mecidiyeköy durağında indiğiniz zaman kısa süre yürüyün ve hedefinize ulaşacaksınız.


Bölgenin Özellikleri


Bölgede çok sayıda eğitim kurumunun bulunuyor olması bölgenin güvenli olmasını sağlamış aynı zamanda suç oranlarını yok denecek kadar az seviyeye düşürmüştür. Mahalle sınırları içinde yer alan kafelerde arkadaşlarınız ile birlikte kahve molası verebilir, vitrinlerde nelerin olduğuna bakabilirsiniz. Ulaşım kolay olduğundan zorlanmayacaksınız.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahalle sınırları içinde Handan Ziya Oniş İlk Okulu bulunuyor. Bölgede ise;
• ITA Okulları
• Özel Şişli Okulları çocuklarınız için tercih edilebilir.


Kiralık / Satılık Daire fiyatları


Kuştepe Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları ortalama 100 metre karelik bir daire için 2 bin 250 TL civarındadır. Geri dönüş süresi ise 22 senedir.
Kuştepe Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları bölgeden bölgeye değişmekle birlikte ortalama olarak 867 bin TL civarında seyreder.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde halletmeniz gereken işlemleriniz mi var? O halde adresi önceden bilmek işinize yarayabilir;
Merkez Mahallesi, Koca Mansur Sk. No:44, 34381 Şişli/İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgede sosyal imkanlar gelişmiştir. Çok sayıda;
• Yeme içme mekanları
• Sosyal tesisler
• Alışveriş merkezleri
• Sanat galerileri insanların daha sosyal olmalarına yardımcı olur.


Otopark ve Benzinlik


Kuştepe Mahallesi’nde hayatın akışına uyum sağlamak için önce arabanızda yeterli benzin olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun için mahallede yer alan Shell Benzin İstasyonu’nu tercih edebilirsiniz. Aracınızı park etmek için AVM’lerin kapalı otoparkları iyi ve güvenli bir tercih olacaktır.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Bölgede en yoğun olan öğrencilerin okulu İstanbul Bilgi Üniversitesidir. Buna ek olarak Nişantaşı Üniversitesi ile Altınbaş Üniversitesi öğrencileri de mahalleyi sosyal imkanları nedeni ile tercih eder.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


Kuştepe Mahallesi’ndeki parkların yakınında yeşil mi yeşil bir alanda konumlandırılmış yerde konaklamak ister miydiniz? O halde;
• Holiday Inn Şişli
• Radisson Blu Şişli
• Hotel Şişli alternatiflerini tercih edebilirsiniz.


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Bölgede öğrencilerin çalışmasına imkan sağlayan çok sayıda cafe bulunur. Öğrenciler burada garsonluk yapabilirler.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


2018 nüfus verilerini incelediğimiz zaman bölgedeki erkek oranın kadın oranına yüzde 3 daha üstün olduğunu görüyoruz. Yaşlı nüfus oranı ise oldukça az.


Merkeze Ulaşım Kolay mı?


Kuştepe Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları gelişmiş olduğu için merkeze ulaşmakta zorlanmayacaksınız. Hem toplu taşıma hem de kendi aracınız ile rahatlıkla mahalleye gelebilir ve hoş vakit geçirebilmeniz mümkün.