3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Şişli M.Şevket Paşa Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturŞişli M.Şevket Paşa Kiralık Ev

M.Şevket Paşa Mahallesi


M.Şevket Paşa Mahallesi, Şişli’ye bağlıdır. Posta kodu 34384’tür. Mahallenin en kuzeyinde Motorsiklet yetkili servisi, en güneyinde ise Opet Petrol İstasyonu bulunur. Ok meydanı Mahmut Şevket Paşa Spor Kompleksi ve düğün salonları mahallenin önemli mekanları arasında yer alır.


Ulaşım Olanakları Nasıl?


M.Şevket Paşa Mahallesi’ne ulaşım sağlamak isteyen kişiler aşağıda yer alan alternatiflerinden bir tanesini kullanabilirler;
• Metrobüs
• Minibüs
• Otobüs


Bu Semte Hangi Üniversiteler Yakın?


M.Şevket Paşa Mahallesi’ndeki üniversiteler bulunmasa da mahalleye yakın mesafede birkaç üniversite bulunur. Bu üniversiteler arasında;
• Nişantaşı Üniversitesi
• Okan Üniversitesi yer alır.

Hangi Ulaşım Araçları Var ve Saatler Nasıl?


Saat başı düzenlenen otobüs seferleri ile bölgeye ulaşım sağlamak isteyen kişiler 141M’yi tercih edebilirler.
Metro ile daha hızlı ulaşım sağlamak isteyen kişiler M2 hattını tercih edebilirler. Mecidiyeköy durağında inmeniz gerekmektedir. Metro seferleri her üç dakikada bir yapılmaktadır.


Bölgenin Özellikleri


Bölge çok sayıda düğün salonunu sınırlarında barındırması ile ünlüdür. Spor kompleksi mahallenin spor faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından sık tercih edilir. Bölgede suç oranları dikkate alındığında özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde dikkatli olmakta fayda vardır.


Bölgedeki Orta ve İlköğretim Okulları


Mahalle sınırları içinde Şişli Fuat Soylu İlk okulu bulunur. Bölgeye yakın diğer eğitim kurulları arasında;
• ITA okulları
• Özel Şişli Lider Okulları yer alır.


Kiralık / Satılık Daire fiyatları


M.Şevket Paşa Mahallesi’ndeki kiralık daire fiyatları geçtiğimiz aya göre artış göstererek ortalama 3 bin 250 TL civarında seyir etmeye başlamıştır.
M.Şevket Paşa Mahallesi’ndeki satılık daire fiyatları da artışa bağlı olarak 795 bin TL olarak hesaplanmıştır. Emlak endeksi verileri bize geri dönüş süresinin 18 sene olduğunu söylüyor. Kira bedeli ve daire fiyatları ortalama olarak 100 metre karelik daireler için hesaplanmıştır.


Bölgedeki Önemli Yerler ve Adresleri


Resmi devlet dairelerinde işlemlerinizi çabuk bir şekilde halletmek mi istiyorsunuz? Aşağıda yer alan adresler işinize yarayabilir.
1. Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü adresi: Merkez Mahallesi, Koca Mansur Sk. No:44, 34381 Şişli/İstanbul


Bölgedeki Sosyal İmkanlar


Bölgede yer alan;
• Restaurant
• Cafe
• Sosyal tesisler
• Alışveriş merkezleri ile daha sosyal bir hayata sahip olabilirsiniz.


Otopark ve Benzinlik


M.Şevket Paşa Mahallesi’nde hayatın hızına uyum sağlamak için ilk olarak aracınızda yeterli yakıt olması gerekiyor. Bunun için mahallenin en güneyinde bulunan Opet Benzin İstasyonu’nu tercih edebilir, aracınızı AVM’lerin kapalı otoparklarına park edebilirsiniz.


Bölgeyi Hangi Üniversite Öğrencileri Tercih Ediyor?


Mahalle daha çok bölgeye yakın üniversitelerin öğrencileri tarafından tercih edilmektedir.


Bölgedeki Konaklama İmkanları


M.Şevket Paşa Mahallesi’ndeki parkların içinde konforlu bir konaklama deneyimini yaşamaya ne dersiniz? O halde aşağıda ismi yer alan otelleri bir gözden geçirmenizde fayda var;
• Hotel Şişli
• Holiday Inn Şişli
• Radisson Blu Hotel


Bu Bölgede Öğrenciye Uygun İş İmkanları


Çevre üniversitelerde okuyan öğrenciler mahallede satış danışmanlığı, garsonluk, komilik ve anketörlük yaparak harçlıklarını çıkarabilirler.


Bölge Kadın/Erkek Oranları


2018 nüfus verilerinden elde edilen bölgeye göre mahallede ikamet eden erkeklerin sayısı kadınların sayısına oranla yüzde 2 buçuk daha fazladır. Mahallede en çok orta yaşlı nüfus bulunmakla birlikte en az yaşlı nüfus yaşar.


Merkeze Ulaşım Kolay mı?


M.Şevket Paşa Mahallesi’ndeki ulaşım olanakları gelişmiş olduğundan bölgeye ulaşım sağlamak için zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Hem sayısız toplu taşıma seçeneğiniz bulunmakta hem de kendi aracınız ile gelme imkanınız vardır.