3 KOLAY ADIMDA SİZİ YENİ EVİNİZLE BULUŞTURUYORUZ

Banabiev

Aradığınız ev tipini belirleyip talebinizi oluşturun, size en uygun teklifleri alın ve yeni evinize hemen taşının!

  • TALEP OLUŞTURUN

    Tercih ettiğiniz semti, oda sayısını ve maksimum bütçenizi belirterek, aradığınız evin özelliklerine göre kişisel talep formunuzu oluşturun.

  • TEKLİFLER ALIN

    İhtiyacinizi, belirlediğiniz bölgede çalışan emlak danışmanlarımıza iletip, talebinize en uygun ev tekliflerini sizinle paylaşıyor olacağız.

  • YENİ EVİNİZİ SEÇİN

    Talebinize özel gelen teklifleri inceleyin, bütçe ve kriterlerinize en uygun olan evi seçin. Ardından ayrıntılar için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Banabiev

Banabiev Nedir?

BanaBiEv Türkiye’nin bütün üniversiteleri için, aradığınız koşullara uygun şekilde ev arama platformudur. Sitemize ev aradığınız, kampüs ya da semt bilgisini girdikten sonrasında, size çalışma ortaklarımız tarafından proje teklifleri hazırlanarak sunulur.

Yıldız Teknik Üniversitesi Kiralık Ev

banabiev

Ücretsiz Yeni Talep OluşturYıldız Teknik Üniversitesi Kiralık Ev

Yıldız Teknik Üniversitesi


Yıldız Teknik Üniversitesi köklü bir geçmişe sahip eğitim kurumudur. Kurum ilk olarak eğitim faaliyetlerine 1911 yılında başlamıştır. Devlet üniversiteleri arasında önemli konuma sahip olan üniversite ilk kurulduğu zamanlar Fen Memuru ismi ile anılıyordu. Eğitim verilen ilk senelerde, müfredat Paris’ten alınmıştı. Zaman içinde müfredat çağın gereklilikleri ile birlikte yoğruldu ve şimdiki halini aldı. Üniversite Türkiye’nin ilk İSO belgesine sahip olan üniversite olma özelliği ile bilinmektedir. Kuruluş yılında 4 farklı fakülteye sahip olan tek üniversitedir. İlk yıllarında elektrik, inşaat ve makine, kimya alanlarında eğitim veriyordu.
Şu an okula kayıtlı bulunan 25 binden fazla lisans öğrencisi, 9 binden fazla lisans üstü öğrenci ve 1700 kadar akademik personel bulunmaktadır. Okul, eğitim faaliyetlerine 10 fakülte, 2 enstitü ve 3 yüksek okulda devam etmektedir. Üniversitenin eğitim dili Türkçe, İngilizce ve Fransızca’dır. Okulun rektörü Bahri Şahin’dir. Okul Yıldız Teknik Üniversitesi olarak anılmadan önce İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi olarak anılıyordu. 1992 yılından beri ise şu anki ismi ile eğitim veriyor.


Kampüs İçi İmkanlar


Yıldız Teknik kampüs imkanları gelişmiş olduğu için insanlar okulu tercih ederler. Bu gün, istanbul’un en önemli merkezleri arasında gösterilen 3 farklı yerleşkede bulunan okul, halen eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Okulun 3 yerleşkesi de Beşiktaş’ta bulunmaktadır. Eğitim verilen binalar Osmanlı Dönemi zamanından kalma, mimarisi ile büyüyen binalardır.


Kampüslerin Bulunduğu İlçe ve Semt Özellikleri


Kampüslerin yer aldığı Beşiktaş semti, İstanbul’un en önemli tarihi, kültürel ve sosyal yerlerin bulunduğu yerler arasında yer alır. Öğrenciler burada çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilirler. Tarihi alanlar, etkinlik alanları, konser salonları, sergi mekanları ve çok daha fazlası Beşiktaş’ın çeşitli yerlerinde bulunur.


Kampüse Ulaşım İmkanları


Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ulaşım sağlamak toplu taşıma araçları ve şahsi araç ile oldukça kolaydır. Öğrenciler okula gitmek için aşağıda yer alan alternatiflerden bir tanesini tercih edebilirler;
• Metrobüs
• Metro
• Otobüs
• Shuttle servis
• Tramvay


Kampüse Yakın Sosyal ve Kültürel İmkanlar


Kampüs İstanbul’un önemli sosyal mekanlarının bulunduğu bir semtte yer aldığından öğrenciler kolaylıkla sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabilirler. Tercih edebilecekleri çok sayıda restaurant, cafe, sanat galerisi, alışveriş merkezi, butik mekanlar bulunmaktadır. Öğrenciler arkadaşları ile kahve içebilir, güncel sergileri uygun fiyatlardan gezebilir, alışveriş yaparak diledikleri markaların ürünleri bulabilirler.


Kiralık Daire Fiyatları Ne Kadar?


Yıldız Teknik Üniversitesi çevresinde kiralık daire ücretleri öğrenciler için bir miktar pahalı olabilir. Kampüsün bulunduğu semt İstanbul’un en pahalı semtidir. Bu nedenle daire kiralamak isteyen kişiler okula birebir yakın yerlerden ziyade, ulaşımı kolay olan çevre semtlerden daire kiralayabilirler. Zira Beşiktaş’ta daire kiralamak için 2 bin 500 TL’yi gözden çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Emlakçı ile daire kiralamak isteyen kişiler aracı komisyon bedeli ödemeleri gerektiğini akıldan çıkarmamalılar.


Öğrenci Dairesinin Olduğu Yerde Gelir Seviyesi Nedir?


Öğrencilerin bulunduğu yerde gelir seviyesi yüksektir. Beşiktaş, İstanbul’un en pahalı semtidir.


Öğrenciye Daire Kiralamakta Zorluk Çıkartılıyor Mu?


Öğrenciler daire kiralamak isterlerse mal sahipleri öğrencilere zorluk çıkarmak yerine çoğu zaman indirimler yaparak işlerini kolaylaştırmaktadırlar.


Kampüse Yakın Gezecek Yerler


Öğrenciler okulun çevresinde gezmek istedikleri zaman bir çok farklı alternatiften faydalanabileceklerdir. Sportif faaliyetlerden hoşlanan kişiler, Beşikaş’ın stadında maç izleyebilir. Kahve içmekten hoşlanan kişiler öğrenciler için ideal olan yüzlerce kafe arasından tercih yapabilirler. Kampüse yakın AVM’lerde alışveriş yaparak diledikleri markaların ürünlerini satın alabilirler.